tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Sesja w Kamieniu

 

W piątek, 29 października na zaproszenie dyrekcji, rady pedagogicznej i uczniów w Publicznej Szkole Podstawowej w Kamieniu odbyła się sesja Rady Gminy Sławno. W posiedzeniu wzięli udział wójt Tadeusz Wojciechowski, pracownicy Urzędu Gminy oraz społeczność szkolna.
Otwarcia sesji dokonał przewodniczący Rady Bolesław Wiktorowicz. Powitał wszystkich zebranych, przedstawił porządek obrad a następnie oddał głos uczniom, którzy zaprezentowali montaż słowno–muzyczny pt. „Nasza duża i mała ojczyzna”.
W swoich wystąpieniach podkreślili, czym jest dla nich Polska jako duża ojczyzna, oraz gmina Sławno, czyli tzw. mała ojczyzna. Zwrócili uwagę na piękno kraju, dorobek gminy oraz podejmowane przez nią działania, m.in. otaczanie troską szkół i uczniów. Podczas scenki ukazującej lokalne osiągnięcia podziękowali za trud włożony w prace na rzecz mieszkańców. Na zakończenie występu dzieci wręczyły radnym i pracownikom gminy kwiaty jako dowód wdzięczności za zaangażowanie w rozwój szkolnictwa.
W dalszej części uczniowie mieli okazję obserwować przebieg obrad i zapoznać się z procedurą uchwałodawczą, m.in. w tak ważnych sprawach jak ustalenie lokalnych podatków i opłat.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (695) z dnia 5 Listopada 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »