tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Ścigaczami na patrol

 


Komenda Powiatowa Policji wzbogaciła się o dwie hondy. To pierwsze motory policyjne, które trafiły do naszej jednostki z komendy wojewódzkiej. Od 21 maja służą funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego.
Motocykle nie są nowe, ale w bardzo dobrym stanie. To motory o pojemności ponad 1000 cm. sześc., dysponujące dużym przyspieszeniem. Obydwa maja sygnalizację świetlną i dźwiękową, są w pełni oznakowane.
Póki co, hondami wyjeżdżają dwaj funkcjonariusze ? sierż. sztab. Mirosław Antos oraz sierż. sztab. Krzysztof Walczyk. Policjanci zamiast typowych mundurów noszą skórzane kombinezony z oznaczeniami policyjnymi. Obaj przeszli specjalistyczne kursy w zakresie pełnienia służby na motocyklach w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Poza standardowymi zadaniami w zakresie pełnienia służby kursy obejmowały również umiejętności pościgu, pilotowania VIP?ów czy uczestnictwa w kolumnie ochraniającej. W przyszłości na podobne szkolenie skierowani zostaną jeszcze dwaj policjanci.
Funkcjonariusze na motocyklach to normalny patrol policyjny. Kierowcy zatrzymani przez nich do kontroli mają takie same obowiązki, jak podczas kontroli sprawowanej przez policjantów poruszający się radiowozem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »