tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Schronisko za 800 tys. zł

 

Do końca maja w Różannie (gmina Opoczno) powstanie nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt. Miasto przeznaczy na ten cel blisko 800 tys. zł.
W Różannie działa już schronisko dla zwierząt. Czas pokazał, że taka placówka jest w gminie bardzo potrzebna. Obecne schronisko musi jednak zostać przeniesione w inne miejsce, ponieważ zajmowany przez nie teren zostanie włączony do budowanego w Różannie zakładu unieszkodliwiania odpadów. Dlatego władze miasta postanowiły zbudować nowe obiekty, które nie tylko pomieszczą więcej zwierząt, ale także będą bardziej funkcjonalne.
Z przeznaczeniem na schronisko wybudowany zostanie parterowy pawilon, na który złożą się żelbetowe boksy o wymiarach 3x6 metrów. Z myślą o jego pracownikach wybudowane zostanie również zaplecze biurowo-gospodarcze - pomieszczenie biurowe, pokój socjalny, pokój weterynaryjny oraz szatnie, toalety i kotłownia. W budynkach wykonane zostaną niezbędne instalacje.
W drodze przetargu wyłoniono wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej i zakresu rzeczowego zadania. Ofertę z najniższą ceną (796.294 zł) złożyła firma RO.S.A BUD z Radomia, która opracuje dokumentację i w ramach pierwszego etapu inwestycji, do końca maja, wybuduje 31 boksów. W drugim etapie powstanie ich jeszcze 24.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (659) z dnia 26 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »