tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Schetynówka z opłatkiem

 
Ponad 3 kilometry przebudowanej drogi powiatowej oddano do użytku w Bukowcu nad Pilicą. Otwarcie połączono ze spotkaniem opłatkowym.

W środę, 16 grudnia w Szkole Podstawowej w Bukowcu nad Pilicą spotkali się przedstawiciele samorządu województwa, powiatu opoczyńskiego oraz gminy Mniszków. W obecności zaproszonych gości – duchowieństwa, przedstawicieli straży pożarnej, sołtysów oraz dyrektorów szkół z terenu gminy – uroczyście odebrano, przebudowaną na odcinku odcinku od Bukowca nad Pilicą do granicy powiatu drogę powiatową.
Symbolicznego otwarcia drogi dokonano przed budynkiem szkoły. Po krótkiej modlitwie w intencji bezpieczeństwa osób korzystających z nowej drogi, poświęcił ją proboszcz parafii w Zajączkowie, ks. Jan Pękacz. Następnie symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wicemarszałek województwa łódzkiego, Artur Bagieński, starosta opoczyński Józef Róg, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Reszel, sołtys Bukowca Jerzy Węglarski, Katarzyna Stawska z firmy Erbedim, która była wykonawcą zadania oraz wójt gminy Mniszków, Janusz Ciesielski. W momencie przecinania wstęgi wystrzelono petardy, a otwarcie drogi uczczono również lampką szampana.
Dalsza część spotkania odbyła się już w budynku szkoły. Po powitaniu gości wójt gminy opowiedział o zakończonej inwestycji. Przebudowany odcinek drogi od Bukowca nad Pilicą do granicy powiatów to pierwszy etap modernizacji odcinka Bukowiec – Radonia. Zadanie było realizowane od kwietnia do listopada, w ramach tzw. schetynówek. Połowę jego kosztów pokryto środkami z budżetu państwa, pozyskanymi w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Drugą część kosztów pokryły wspólnie samorządy powiatowy i gminy Mniszków, wykładając z własnych środków po 1,3 mln zł. Całkowita wartość zadania zamknęła się kwotą 5,2 mln zł. W ramach inwestycji droga została poszerzona do 6 metrów. Jej nawierzchnię przebudowano i wzmocniono betonem asfaltowym. Na terenie zabudowanym, po obu stronach jezdni, wykonano chodniki z kostki brukowej oraz zatoki autobusowe. Jednocześnie uregulowano odwodnienie drogi, odnowiono rowy i wyremontowano przepusty. Mieszkańcy gminy czekają teraz na remont kolejnego odcinka tej drogi – od Bukowca do Radoni. W przyszłym roku samorządy będą wnioskować o dofinansowanie przebudowy tego odcinka, realizację zadania zaplanowano wstępnie na 2011 rok.
Odbiór wyremontowanej drogi połączono ze spotkaniem opłatkowym. Nie zabrakło więc świątecznych życzeń oraz tradycyjnego dzielenia się opłatkiem. W dalszej części zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu nauczyciele bukowieckiej szkoły. Spotkanie zakończył wspólny poczęstunek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (650) z dnia 22 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »