tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Żarnów

 Schetynówka znowu w Żarnowie

 
Wojewoda łódzki ogłosił wstępną listę rankingową wniosków złożonych w ramach tegorocznej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dofinansowanie otrzyma tylko jedna inwestycja powiatu opoczyńskiego


W tegorocznym naborze w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych ? Etap II Bezpieczeństwo ? Dostępność Rozwój samorządy powiatowe i gminne złożyły 92 wnioski. Jeden z nich, który wpłynął po terminie, a także 6 innych odrzucono z powodów formalnych. Komisja oceniła więc 85 wniosków. Wszystkie znalazły się na wstępnej liście rankingowej, ale już wiadomo, że na dotacje może liczyć niespełna połowa samorządów, które się o nie ubiegają. Dla wszystkich nie starczy pieniędzy.
Na dofinansowanie przyszłorocznych inwestycji na drogach lokalnych województwa łódzkiego przeznaczono w ramach programu 62.950.000 zł. Kwotę tę rozdzielono po równo na drogi powiatowe i gminne (31.475.000 zł dla powiatów i tyle samo dla gmin). Taka alokacja, według wstępnej listy rankingowej, wystarczy na dofinansowanie 19 z 40 wniosków dotyczących dróg powiatowych i 21 z 45 wniosków o dotacje do remontów dróg gminnych. Wsparcie otrzymają te samorządy, których projekty zostały najwyżej ocenione.
Dotacje w kieszeni, ale tylko do jednego z dwóch złożonych projektów, ma nasz powiat. Chodzi o projekt zakładający rozbudowę około 2?kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1504E od granicy powiatów piotrkowskiego i opoczyńskiego do Skórkowic w gminie Żarnów. Będzie to piąty, ostatni już etap rozbudowy tej trasy. Koszt inwestycji szacuje się na 4,1 mln zł. Dotacja pokryje połowę wydatków (2.049.999 zł), a 50?procentowy wkład własny wyłożą po połowie powiat opoczyński i gmina Żarnów (po 1,025 mln zł). Projekt został dość wysoko oceniony, znalazł się na 6. miejscu powiatowej listy rankingowej.
Drugi wniosek złożony przez nasz powiat nie uzyskał już tak dobrej noty, choć naprawdę niewiele brakowało, aby również "załapał się" na dotację. Wniosek dotyczący rozbudowy drogi powiatowej nr 3109E na odcinku od granicy gmin Opoczno i Drzewica do Radzic Małych i drogi powiatowej nr 3111E na odcinku Radzice Małe ? Radzice Duże (drugi etap, odcinek przez Idzikowice) znalazł się na 20. miejscu listy rankingowej, zaraz za wnioskiem, którego dofinansowanie wyczerpuje kwotę przeznaczoną na dotacje inwestycji na drogach powiatowych. Może więc nie wszystko stracone, bo najprawdopodobniej pojawią się pewne oszczędności przetargowe, które pozwolą dofinansować kolejne wnioski z listy. To zadanie ma kosztować 4.349.341 zł, powiat ubiegał się o 2.174.670 zł dotacji.
Zastrzeżenia do wstępnej listy rankingowej można składać do 14 listopada. Po ich rozpatrzeniu ogłoszona zostanie ostateczna lista rankingowa wniosków (nie później niż 30 listopada). Do 20 grudnia, po zatwierdzeniu przez ministra, zostanie opublikowana w BIP MAiC.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (907) z dnia 28 Listopada 2014r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »