tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Sanepid w trosce o grzybiarzy

 
Powiatowy inspektor sanitarny woli dmuchać na zimne i zorganizował u siebie w placówce specjalny dyżur dla grzybiarzy amatorów

Każdy, kto nie jest pewien czy grzyby, które zebrał są jadalne może przyjść z koszykiem i sprawdzić czy przypadkiem nie ma w nim jakiegoś trującego grzyba. Sanepid w ten sposób chce, żeby każdy mógł się upewnić, czy znaleziony przez niego okaz nadaje się do zjedzenia. Przecież nie każdy jest ekspertem w tej dziedzinie. Akcja sanepidu jest odpowiedzią na to, co dzieje się od pewnego czasu w lasach w naszym powiecie. Jest duży wysyp grzybów. Jak nam powiedziała Marianna Rożej przychodzą osoby zainteresowane akcją, które są niepewne swoich zbiorów. I bardzo dobrze, bo jak do tej pory sanepid nie odnotował żadnego przypadku zatrucia.
Specjalnie oddelegowany do tej pracy grzyboznawca udziela bezpłatnie informacji codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 12.00 w siedzibie sanepidu mieszczącej się na pl. Kościuszki 9. W soboty i niedzielę w razie potrzeby można dzwonić pod nr 609 616 897.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (688) z dnia 17 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »