tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdrowie

 Sanepid o wodzie

 

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie, po otrzymaniu informacji z Oddziału Laboratoryjnego PSSE w Piotrkowie Trybunalskim dotyczącej wyników badań wody do spożycia pobranej do badania laboratoryjnego we wtorek, 18 czerwca z wodociągu Januszewice (monitoringowe punkty poboru ? budynek Szkoły Podstawowej w Januszewicach, hydrofornia w Januszewicach) informuje o pogorszeniu jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi pochodzącej z wodociągu publicznego w Januszewicach (stwierdzono obecność bakterii grupy coli ? 4 jednoste w 100 ml; wartość dopuszczalna ? 0 w 100 ml). Wodociąg obsługuje ludność w miejscowościach: Januszewice, Kliny, Benignów, Januszewice PGR, Opoczno do ul. Zakątnej (razem okolo 1350 osób). Woda z tego wodociągu nadaje się warunkowo do spożycia.
Zaleca się jej przegotowanie przed spożyciem, przygotowaniem potraw oraz do mycia naczyń kuchennych, owoców i warzyw, mycia zębów (po doprowadzeniu do wrzenia gotować minimum 1 minutę). Woda bezpośrednio pobrana z kranu nadaje się jedynie do celów sanitarno?bytowych. Sanepid zobowiązał producenta wody do podjęcia działań naprawczych mających na celu doprowadzenie jakości wody pod względem mikrobiologicznym do zgodnej z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Właściciel wodociągu obowiązany jest informować mieszkańców w sposób ogólnie przyjęty na danym terenie o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i wprowadzonych zaleceniach sanepidu w Opocznie. Informacje na temat jakości wody w ww. wodociągu będą na bieżąco aktualizowane po przeprowadzonych kolejnych badaniach próbek wody i umieszczane na stronie internetowej PSSE w Opocznie. Już teraz wiadomo, że kolejne próbki z wodociągu zostały pobrane w poniedziałek, 24 czerwca, ale na wyniki badań będzie trzeba poczekać.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (833) z dnia 28 Czerwca 2013r.
W dziale Zdrowie dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »