tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 SMS z gminy

 
Jako jedna z pierwszych w województwie gmina Drzewica uruchomiła system powiadamiania SIMSS (Samorządowy Informator SMS)

? Jest to kolejny krok w celu usprawnienia komunikacji między gminą a mieszkańcami ? mówi burmistrz Janusz Reszelewski, wyjaśniając motywy uruchomienia systemu. ? Z powodu anomalii pogodowych, które zdarzają się coraz częściej, do urzędu przychodzą komunikaty o zagrożeniach. Trudno wtedy dotrzeć w krótkim czasie do mieszkańców, dlatego postanowiliśmy skorzystać z nowej technologii.
Oprócz błyskawicznego ostrzegania w sytuacjach zagrożenia życia i mienia, takich jak huragany, gwałtowne burze czy powodzie, system będzie wykorzystywany do informowania o awariach energetycznych i wodociągowych, badaniach lekarskich, akcjach zdrowotnych, terminach płatności podatków i opłat lokalnych, imprezach kulturalnych i sportowych oraz innych ważnych wydarzeniach na terenie gminy i miasta.
Z systemu SISMS mogą bezpłatnie korzystać zarówno użytkownicy tradycyjnych telefonów komórkowych, jak i smartfonów.
W przypadku zwykłych komórek, wystarczy wysłać SMS z kodem przypisanym do danej miejscowości na ogólnopolski numer 661 000 112. Kody są dostępne na stronie www.drzewica.pl, profilu społecznościowym Facebook, ulotkach oraz materiałach promocyjnych w siedzibie UGiM i poszczególnych sołectwach. Osoby zarejestrowane w systemie otrzymują wiadomości, nie ponosząc żadnych opłat. Jedynym wydatkiem jest koszt związany z rejestracją poprzez wysłanie jednego SMS?a według cennika operatora.
W przypadku smartfonów, należy pobrać aplikację "Komunikator SISMS", która umożliwia odbieranie wiadomości multimedialnych (do 10 MB). Działa ona w systemach Android i iOS, a w najbliższej przyszłości także w Windows Phone. Jest do pobrania za pomocą kodu QR umieszczonego na materiałach promocyjnych lub z platformy Google Play dla systemu Android. Pobranie aplikacji i korzystanie z niej jest bezpłatne. Wymaga jedynie połączenia z Internetem, ale ilość pobieranych danych jest niska. Jeśli korzystamy z sieci Wi?Fi, koszty są zerowe.
Informacje wysyłane za pośrednictwem komunikatora zostały podzielone na trzy kategorie. Każdej przydzielono innych kolor. Wiadomości na szarym tle to zaproszenia na wydarzenia kulturalne, koncerty, imprezy sportowe, informacje o terminach opłat, składania wniosków i dokumentów, bezpłatnych badaniach itp. Wiadomości na żółtym tle mają charakter ostrzeżeń, m.in. przed groźnymi zjawiskami pogodowymi. Z kolei czerwone tło oznacza alarm, np. ewakuację z powodu nadchodzącej powodzi.
Pierwsze informacje w ramach systemu SIMSS na terenie gminy i miasta Drzewica mają być wysyłane w bieżącym tygodniu.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (887) z dnia 11 Lipca 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »