tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Żarnów

 SE-MA-FOR w Żarnowie

 
15 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowie odbędzie się wędrowna edycja łódzkiego festiwalu animacji Se-ma-for Film Festival on Tour. Biblioteka zamieni się w kino i salę warsztatową, w ktorych poprzez film animowany dzieci, młodzież i dorośli postarają się odpowiedzieć, gdzie szukać kultury w Żarnowie. I czym tak w ogóle ta kultura jest?

Nie bez kozery nazwa SE-MA-FOR przywodzi na myśl kultowych bohaterów dzieciństwa kilku pokoleń ? misia Uszatka, Colargola czy Kota Filemona. Domem tych wszystkich postaci jest właśnie Studio Małych Form Filmowych, dwukrotnie nagrodzone Oscarem ? siła sprawcza SE-MA-FOR Film Festivalu.
W Żarnowie pojawią się więc specjaliści z najwyższej półki. W ramach środowych wydarzeń odbędą się m. in. dwa warsztaty. Pierwszy (od 10.00 do 14.00) będzie nosi tytuł "Kultura. To jest to!". Grupa uczestników w wieku 12?15 lat stworzy kilkudziesięciosekundowy film animowany, którego celem będzie odpowiedź na pytanie: "Czym dla Ciebie jest kultura?".
Podczas drugiego z warsztatów, zatytułowanego "Gdzie spotkasz kulturę", uczestnicy wykonają filmy animowane w technice poklatkowej. Zajęcia przeznaczone dla młodzieży oraz całych rodzin mają nie tylko przybliżyć proces powstawania animacji, ale przede wszystkim zachęcić do uczestnictwa w kulturze.
Przez cały dzień biblioteka będzie funkcjonowała jako kino. Na cztery bloki filmowe złożą się sety skierowane do najmłodszych, do młodzieży, okazjonalny set zatytułowany "65 lat łódzkiej animacji" oraz wybrane pozycje z cyklu "Straszno, śmieszno, duszno" ? horrorów, komedii i erotyków lalkowych dla starszej publiczności. Wszystkie zaczerpnięte zostaną z archiwum trzech edycji SE-MA-FOR Film Festivalu.
Między 10.00 a 11.00 zaplanowany jest "Poranek dla najmłodszych", podczas którego milusińscy będą mieli okazję obejrzeć m.in. "Misia Uszatka", "Pingwina Pik?Poka", "Kolorowy świat Pacyka", "Przygody Kota Filemona" i "Zaczarowany ołówek".
Między 11.30 a 12.30 przewidziane są spotkania z animacją dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Wówczas projektowane będą nagrodzone filmy SE-MA-FOR Film Festivalu, np. "Un Spectatle Interrompu" ("An interrupted spectatle"), "My strange grandfather" Diny Velikovskaya", "Siedem minut w warszawskim getcie" Johana Oettingera, "Rybak na dnie morza" Leszka Gałysza.
Od 13.00 do 15.00 będą miały miejsce projekcje, połączone z prelekcją "65 lat łódzkiej animacji". W tym bloku filmowym będzie można obejrzeć filmy wytworzone od 1947 do 2010 roku, w tym słynne "Tango" (1980). Wieczorne godziny, od 18.00 do 20.00, będą przeznaczone dla widzów dorosłych. Publiczność będzie miała okazję zapoznać się z wybranymi pozycjami cyklu "Straszno, śmieszno, duszno", wśród których znajdą się m.i n.: "Zombie western" (2007), "T Is for Toilet" (2011), "Sweet Dreams" (2010), "Underlife" (2010), czy "Something Left, Something Taken" (2010).
Poza Żarnowem SE-MA-FOR Film Festival On Tour odwiedzi jeszcze 14 innych miejscowości województwa łódzkiego, w tym 13 czerwca Opoczno (w MDK).
Udział jest bezpłatny.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »