Drzewica

Rywalizowali w spławiku

Prezes koła PZW wygrał zawody spławikowe

W słoneczną niedzielę, 25 września odbyły się ostatnie tegoroczne zawody spławikowe organizowane przez koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Drzewicy. Impreza zgromadziła kilkunastu zawodników, którzy łowili z brzegu zbiornika przez cztery godziny ? od 8.00 do 12.00. Brania zdarzały się dość rzadko, ale najlepsi wyjęli z wody po kilka ryb.
Wyniki ogłoszono jak zawsze przed Domem Wędkarza. Zwycięzcą został prezes drzewickiego koła Józef Liwiński, który uzyskał 950 pkt. Drugie miejsce wywalczył Maciej Pluta, trzecią pozycję zajął Zbigniew Pluta. Czwarty był Kazimierz Rogulski, piąty Andrzej Jedynak, szósty Piotr Chrobak.
Podczas uroczystego podsumowania imprezy trzej najlepsi wędkarze odebrali puchary a czołowa szóstka dyplomy. Puchar otrzymał także kadet Adam Gąsiorowski. Wyróżnienia wręczyli sędzia główny Tadeusz Zaraś oraz sędzia stanowiskowy Jarosław Czarkowski. Po opuszczeniu i wyprowadzeniu flagi koła wędkarze zostali zaproszeni na tradycyjny poczęstunek.
Dodajmy, że niedzielne zawody nie kończyły sezonu wędkarskiego w Drzewicy. Ostatnia tegoroczna impreza ? w spinningowej odmianie wędkarstwa ? odbędzie się 23 października. Oprócz członków koła z Drzewicy mają w niej uczestniczyć wędkarze z Przysuchy. Na tych, którzy złowią największe ryby, czekają puchary burmistrza.