tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe tel ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Rywalizacja lekkoatletów z całego powiatu

 
W poniedziałek, 28 stycznia w COS w Spale odbyły się V halowe indywidualne mistrzostwa powiatu opoczyńskiego w lekkoatletyce, zorganizatowane przez starostwo i powiatowy SZS pod patronatem wojewody Jolanty Chełmińskiej



Konkurencja skoku wzwyż



W mistrzostwach wzięło udział ponad 600 młodych sportowców z 26 szkół podstawowych, 14 gimnazjów i 6 szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież rywalizowała w biegach na 60, 200, 600, 800, 1000 i 1500 m, skoku wzwyż, skoku w dal i pchnięciu kulą. Gościem specjalnym imprezy była pochodząca z Kraśnicy, a mieszkająca w Meksyku Wanda Panfil?Gonzales ? polska lekkoatletka, mistrzyni świata w maratonie.

Wyniki

SZKOŁY PODSTAWOWE
* Bieg na 60 m
Dziewczęta: 1. Marta Łyda (SP nr 1) ? 9,40, 2. Kinga Smak (Stok) ? 9,48, 3. Nikola Piekarska (Drzewica) ? 9,49
Chłopcy: 1. Jakub Pacholski (Błogie Rządowe) ? 8,21, 2. Cezary Mikołajczyk (Kozenin) ? 8,40, 3. Maksymilian Tatar (Zachorzów) ? 8,65
* Bieg na 200 m
Dziewczęta: 1. Izabela Ksyta (Zachorzów) ? 31,49, 2. Paulina Tarnawska (Błogie Rządowe) ? 31,71, 3. Aleksandra Rutowicz (Bukowiec nad Pilicą) ? 32,74
Chłopcy: 1. Kamil Benderz (SP nr 1) ? 28,46, 2. Mateusz Popis (Drzewica) ? 29,13, 3. Jakub Pacholski (Błogie Rządowe) ? 29,16
* Bieg na 600 m: 1. Daria Leśniewska (ZSPryw.) ? 1,58,12, 2. Żaneta Bartyzel (SP nr 1) ? 1,59,63, 3. Paulina Tarnawska (Błogie Rządowe) ? 2,05,73
* Bieg na 1000 m: 1. Bartłomiej Świątek (Kozenin) ? 3,17,78, 2. Jakub Białeta (SP nr 1) ? 3,27,54, 3. Maciej Szalla (Przyłęk) ? 3,33,39
* Skok w dal
Dziewczęta: 1. Izabela Ksyta (Zachorzów) ? 4,53, 2. Marta Łyda (SP nr 1) ? 4,31, 3. Alicja Dybalska (Drzewica) ? 4,28
Chłopcy: 1. Mateusz Milczarek (Drzewica) ? 5,02, 2. Maksymilian Tatar (Zachorzów) ? 4,86, 3. Kamil Benderz (SP nr 1) ? 4,60
* Skok wzwyż
Dziewczęta: 1. Alicja Dybalska (Drzewica) ? 130 cm, 2. Emilia Chmal (Stok) ? 128 cm, 3. Aleksandra Wijata (Bielowice) ? 125 cm
Chłopcy: 1. Bartłomiej Świątek (Kozenin) ? 155 cm, 2. Patryk Wodniak (Drzewica) ? 143 cm, 3. Cezary Mikołajczyk (Kozenin) ? 140 cm
* Sztafeta 4x200 m dziewcząt: 1. SP nr 1 (Julita Karola, Klaudia Kuleta, Żaneta Bartyzel, Marta Łyda) ? 2,13,77, 2. Drzewica (Alicja Dybalska, Nikola Piekarska, Aleksandra Abramczyk, Magdalena Skorupa) ? 2,14,01, 3. SP nr 2 (Aleksandra Masztalerz, Zuzanna Mijas, Karina Chuda, Anna Szpoton) ? 2,15,48
* Sztafeta 4x200 m chłopców: 1. SP nr 1 (Jakub Białek, Krzysztof Kołodziejczyk, Piotr Budzyński, Kamil Bendesz) ? 2,00,73, 2. Drzewica (Mateusz Popis, Patryk Woźnicki, Mateusz Milczarek, Dawid Namielski) ? 2,03,92, 3. Kozenin (Cezary Mikołajczyk, Mateusz Zduński, Kacper Zalewski, Bartłomiej Świątek) ? 2,04,99

Klasyfikacja medalowa szkół
(po nazwie szoły liczba medali: złotych, srebrnych, brązowych
1. SP nr 1 (4?3?1)
2. SP w Drzewicy (2?4?2)
3. SP w Kozeninie (2?1?2)
4. SP w Zachorzowie (2?1?1)
5. SP w Błogiem Rządowym (1?1?2)
6. Prywatna SP (1?0?0)
7. SP w Stoku (0?2?0)
8?11. SP w Bielowicach (0?0?1)
SP w Bukowcu nad Pilicą (0?0?1)
SP w Przyłęku (0?0?1)
SP nr 2 (0?0?1)

GIMNAZJA
* Bieg na 60 m
Dziewczęta: 1. Daria Tarnawska (Mniszków) ? 8,71, 2. Weronika Madej (Prymusowa Wola) ? 8,72, 3. Katarzyna Czerczak (Mniszków) ? 8,85
Chłopcy: 1. Karol Balasiński (Gim. Prywatne) ? 7,59, 2. Patryk Świątek (Prymusowa Wola) ? 7,79, 3. Mateusz Kucharczyk (Gim. Prywatne) ? 7,81
* Bieg na 300 m
Dziewczęta: 1. Weronika Madej (Prymusowa Wola) ? 46,35, 2. Daria Tarnawska (Mniszków)? 47,11, 3. Natalia Jędrasik (Gim. Prywatne)? 47,89
Chłopcy: 1. Karol Balasiński (Gim. Prywatne) ? 38,83, 2. Patryk Nojek (Mniszków) ? 38,84, 3. Arkadiusz Skibiński (Prymusowa Wola) ? 39,60
* Bieg na 600 m: 1. Łucja Wiktorowicz (Gim. nr 1) ? 1,51,92, 2. Aleksandra Olczyk (Gim. Prywatne) ? 1,54,18, 3. Natalia Szadkowska (Mniszków) ? 1,57,28
* Bieg na 1000 m: 1. Bartłomiej Stępień (Mniszków) ? 2,52,02, 2. Krystian Nowak (Gim. Prywatne) ? 2,53,27, 3. Stanisław Wilk (Prymusowa Wola) ? 2,53,42
* Skok w dal
Dziewczęta: 1. Inga Stanek (Gim. nr 3) ? 4,26, 2. Klaudia Bogusz (Poświętne) ? 4,23, 3. Sylwia Gruszecka (Drzewica) ? 4,18
Chłopcy: 1. Mateusz Kucharczyk (Gim. Prywatne) ? 5,51, 2. Paweł Pikuła (Gim. nr 3) ? 5,43, 3. Mateusz Wiktorowicz (Ogonowice) ? 5,37
* Skok wzwyż
Dziewczęta: 1. Oliwia Kowalczyk (Paradyż) ? 138 cm, 2. Karolina Kania (Żarnów) ? 138 cm, 3. Natalia Czerczak (Mniszków) ? 135 cm
Chłopcy: 1. Kacper Smak (Mniszków) ? 172 cm, 2. Patryk Nojek (Mniszków) ? 169 cm, 3. Damian Łaski (Poświętne) ? 155 cm
* Pchnięcie kulą
Dziewczęta: 1. Natalia Kszczot (Prymusowa Wola) ? 9,47, 2. Paulina Banasiak (Mniszków) ? 8,82, 3. Anna Bednarska (Mniszków) ? 8,75
Chłopcy: 1. Mateusz Szewczyk (Białaczów) ? 11,50, 2. Bartłomiej Kołodziejski (Mniszków) ? 11,26, 3. Piotr Czerczak (Mniszków) ? 11,24
* Sztafeta 4x200 m dziewcząt: 1. Mniszków (Magdalena Wróblewska, Daria Tarnawska, Aleksandra Banasiak, Natalia Szadkowska) ? 2,02,24, 2. Prymusowa Wola (Patrycja Kowalczyk, Katarzyna Madej, Aleksandra Kłobucka, Weronika Madej) ? 2,03,81, 3. Drzewica (Emilia Pomykała, Klaudia Raczyńska, Patrycja Wiśniewska, Dominika Gąsieniec) ? 2,06,10
Sztafeta 4x200 m chłopców: 1. Mniszków (Mateusz Piątek, Kacper Smak, Damian Tarnowski, Patryk Nojek) ? 1,42,55, 2. Prymusowa Wola (Stanisław Wilk, Piotr Gielec, Arkadiusz Skibiński, Patryk Świątek) ? 1,43,10, 3. Drzewica (Artur Białek, Adam Szczepanik, Krzysztof Kuc, Konrad Gwóźdź) ? 1,45,31

Klasyfikacja medalowa gimnazjów
1. Mniszków (5?5?5)
2. Gim. Prywatne (3?2?2)
3. Prymusowa Wola (2?4?2)
4. Gim. nr 3 (1?1?0)
5?7. Białaczów (1?0?0)
Paradyż (1?0?0)
Gim. nr 1 (1?0?0)
8. Poświętne (0?1?1)
9. Żarnów (0?1?0)
10. Drzewica (0?0?3)
11. Ogonowice (0?0?1)

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
* Bieg na 60 m
Dziewczęta: 1. Joanna Wiączek (ZSPryw.) ? 8,77, 2. Kamila Czaja (ZSP nr 1) ? 9,22, 3. Aleksandra Adamczyk (ZSS nr 1) ? 9,55
Chłopcy: 1. Paweł Kowalczyk (ZSPryw.) ? 7,33, 2. Jakub Smak (ZSP nr 1) ? 7,45, 3. Kamil Balcerek (ZSPryw.) ? 7,62
* Bieg na 300 m
Dziewczęta: 1. Joanna Wiączek (ZSPryw.) ? 47,96, 2. Karolina Witkowska (ZSS nr 1) ? 48,86, 3. Maria Ziółkowska (ZSPryw.) ? 49,54
Chłopcy: 1. Michał Molin (ZSPryw.) ? 37,30, 2. Kamil Balcerek (ZSPryw.) ? 37,97, 3. Mateusz Stępień (ZSPryw.) ? 38,08
* Bieg na 800 m: 1. Natalia Karasińska (ZSS nr 1) ? 2,58,97, 2. Maria Ziółkowska (ZSPryw.) ? 3,05,02, 3. Milena Pijet (ZSP nr 1) ? 3,13,00
* Bieg na 1500 m: 1. Sławomir Kuc (ZSPryw.) ? 4,27,73, 2. Mateusz Stępniak (ZSPryw.) ? 4,31,47, 3. Mateusz Celak (ZSPryw.) ? 4,35,63
* Skok w dal
Dziewczęta: 1. Ewelina Biegała (ZSPryw.) ? 4,27, 2. Paulina Druszcz (ZSZ w Żarnowie) ? 4,17, 3. Żaneta Wijata (ZSS nr 1) ? 4,12
Chłopcy: 1. Artur Pietrasik (ZSP w Drzewicy) ? 5,63, 2. Karol Natkański (ZSS nr 1) ? 5,58, 3. Krzysztof Stępień (ZSP nr 1) ? 5,51
* Skok wzwyż
Dziewczęta: 1. Ewelina Biegała (ZSPryw.) ? 140 cm, 2. Magdalena Marecka (ZSP w Drzewicy) ? 135 cm, 3. Patrycja Zięba (ZSP w Drzewicy) ? 125 cm
Chłoców: 1. Piotr Grzybkowski (ZST w Mroczkowie) ? 174 cm, 2. Łukasz Krajewski (ZSP nr 1) ? 172 cm, 3. Jakub Smak (ZSP nr 1) ? 166 cm
* Pchnięcie kulą
Dziewczęta: 1. Magdalena Niemirska (ZSP w Drzewicy) ? 8,78, 2. Anna Lis (ZSP nr 1) ? 8,35, 3. Weronika Abramczyk (ZSP nr 1) ? 7,68
Chłopcy: 1. Mariusz Badura (ZSP nr 1) ? 11,78, 2. Kamil Sieczkarek (ZSP nr 1) ? 10,46, 3. Adrian Staromłyński (ZST w Mroczkowie) ? 10,39
* Sztafeta 4x200 m dziewcząt: 1. ZSS nr 1 (Karolina Witkowska, Karolina Kwapisz, Żaneta Wijata, Aleksandra Adamczyk) ? 2,10,65, 2. ZSP nr 1 (Milena Pijet, Kamila Czaja, Miranda Wołynkiewicz, Magdalena Błaszczyk) ? 2,12,57, 3. ZSP w Drzewicy (Magdalena Niemirska, Aleksandra Bińkowska, Małgorzata Karkowska, Anna Oracz) ? 2,14,02
* Sztafeta 4x200 m chłopców: 1. ZSPryw. (Paweł Kowalczyk, Michał Molin, Kamil Balcerek, Mateusz Stępień) ? 1,35,55, 2. ZSP nr 1 (Michał Kołodziejczyk, Jakub Smak, Dominik Kasicki, Kamil Telus) ? 1.40,02, 3. ZSS nr 1 (Bartosz Kowalczyk, Karol Świątek, Szymon Stępniewski, Adrian Smacki) ? 1.48,28

Klasyfikacja medalowa
1. ZSPryw. (8?3?4)
2. ZSS nr 1 (2?1?3)
3. ZSP w Drzewicy (2?1?2)
4. ZSP nr 1 (1?8?4)
5. ZST w Mroczkowie (1?0?1)
6. ZSZ w Żarnowie (0?1?0)

Troje najlepszych zawodników w każdej konkurencji otrzymało medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.


spi   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »