tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Ryczące otwarcie sezonu

 
Parada motocyklistów, koncerty i pokaz ratownictwa ? to tylko niektóre z atrakcji rozpoczęcia sezonu motocyklowego

W niedzielę, 8 maja już po raz trzeci odbyło się rozpoczęcie sezonu motocyklowego, którego głównymi organizatorami byli członkowie opoczyńskiego Stowarzyszenia Miłośników Motocykli ?STRIDERS?.
Imprezę rozpoczęła msza w intencji motocyklistów w kościele św. Bartłomieja, którą odprawił ks. dziekan Jan Serszyński. Po poświęceniu wszystkich crossów, chopperów, ścigaczy, harleyów, quadów, motorowerów i skuterów parada zmotoryzowanych ruszyła ulicami miasta, prezentując się mieszkańcom. Jak mówią organizatorzy, na rozpoczęcie sezonu do miasta przyjechali miłośnicy motocykli z całej Polski, m.in. z Krakowa, Sanoka, Poznania, Łodzi, Pabianic, Grójca. W sumie w paradzie ulicami przejechało około siedemset motocykli. Każdego roku nasze miasto odwiedza coraz więcej miłośników jednośladów.
Już od trzech lat jedną z atrakcji otwarcia sezonu, na którą mieszkańcy czekają z niecierpliwością, jest pokaz jazdy ekstremalnej. Tym razem tłum widzów, obejrzał niesamowity pokaz jazdy freestyle motocross w wykonaniu Dariusza Kłopota i Adama Piwońskiego. Ewolucje na motorach w powietrzu, po wyskoku ze specjalnej rampy, były naprawdę imponujące. Nic dziwnego, że ich autorzy byli nagradzani gromkimi brawami.
Na placu przy MDK, mieszkańcy, jak zwykle mogli obejrzeć z bliska zjawiskowe maszyny, których w mieście na co dzień raczej nie widać. Za pozwoleniem jednego z właścicieli motorów, chętnie fotografowali się nie tylko z jego motocyklem, ale także z psem. Czworonożny miłośnik motocykli, miał na sobie nie tylko okulary, ale także ubranie z logo goszczącej u nas ekipy. Zorganizowano także stoiska, gdzie chętni mogli zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju gadżety przydatne podczas podróży, m.in. kufry i odzież motocyklową. W dalszej części programu, można było zobaczyć, jak wygląda praca strażaków, którzy jako pierwsi dojeżdżają na miejsce wypadku drogowego. Widzowie obejrzeli, jak przebiega akcja ratownicza poszkodowanych w wypadkach, gdy występuje konieczność użycia specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Takie wrażenia zapewnili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP z Opoczna i Wygnanowa, którzy zorganizowali pokaz ratownictwa. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wystawa ?Jarocin w obiektywach bezpieki? ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej, zorganizowana przez Muzeum Regionalne.
Na scenie letniej MDK można było posłuchać rockowych zespołów. Gwiazdą zlotu był zespół ?Proletaryat?. Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej muzycy zagrali stare przeboje, a w drugiej można było posłuchać utworów z najnowszej płyty ?Prawda?.
Impreza po raz kolejny okazała się sukcesem.
Organizatorzy imprezy. Stowarzyszenie Miłośników Motocykli ?STRIDERS? za naszym pośrednictwem serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2011.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (722) z dnia 13 Maja 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »