tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Ruszyły roboty drogowe w Jelni

 
W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace drogowe w Jelni. Jest to pierwsza część inwestycji na drodze powiatowej nr 3108E od granicy gmin Opoczno i Drzewica do DrzewicyPierwsze prace na drodze powiatowej w Jelni


Tegoroczne plany zakładają przebudowę 1570 m drogi na odcinku Jelnia ? skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 728. Inwestycję Zarządu Dróg Powiatowych zrealizuje Trans?Mar z Radomia.
Przypomnijmy, że radomianie mają do wykonania poważne zadanie. Po pierwsze, modernizację jezdni. Droga zostanie poszerzona do 6 m na odcinku szlakowym i 6,5 m na odcinku ulicznym (tam, gdzie zaplanowano chodnik). Jej nawierzchnia zostanie wzmocniona, zyskując nowe warstwy ścieralną (5 cm) i wiążącą (7 cm).
Kolejne elementy zamówienia to przebudowa dwóch skrzyżowań z drogami gminnymi, budowa chodników o szerokości 1,5 m na terenie zabudowanym oraz dwóch nowych zatok autobusowych o szerokości 3 m. Trans?Mar wybuduje dwustronne pobocza o szerokości 1,25 m i przebuduje zjazdy do posesji. W ramach odwodnienia wykona nowy przepust o długości 14,6 m, kryty rów wraz ze studniami rewizyjnymi, osadnikami i przykanalikami a na pozostałym odcinku odtworzy przydrożne rowy, które umocni betonowymi płytami ażurowymi. Niezbędne będzie również przebudowanie sieci wodociągowej na odcinku 37 m.
Roboty ruszyły w ubiegłym tygodniu. Po oznakowaniu placu budowy rozpoczęło się porządkowanie poboczy. Drogowcy będą działać kilka miesięcy, ponieważ termin realizacji inwestycji upływa 1 października. Do tego czasu użytkownicy drogi powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu.
Wartość zadania wynosi 2.599.934,43 zł brutto. 50% kosztów sfinansują po równo powiat i gmina, natomiast druga połowa zostanie pokryta z budżetu państwa. Inwestycja wchodzi bowiem w skład Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, etapu II "Bezpieczeństwo ? Dostępność ? Rozwój".


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (829) z dnia 31 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »