tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Ruszyła zbiórka artykułów szkolnych

 
Na terenie gminy i miasta Drzewica prowadzona jest akcja społeczna pn. "Wyprawka szkolna 2014", organizowana przez Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń". Honorowy patronat sprawuje burmistrz Drzewicy, a wsparcie merytoryczne zapewnia Miejsko?Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej


Inicjatywa ma na celu niesienie pomocy osobom i rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, poprzez udzielenie jednorazowego wsparcia rzeczowego. Beneficjentami pomocy mogą być uczniowie lub słuchacze, pochodzący z rodzin, które spełniają co najmniej jeden z warunków wymienionych w art. 7 Ustawy o pomocy społecznej, m.in.: * ubóstwo * sieroctwo * bezdomność * bezrobocie * niepełnosprawność * długotrwała lub ciężka choroba * przemoc w rodzinie * potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności * bezradność w sprawach opiekuńczo?wychowawczych i prowadzeniu gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych * alkoholizm lub narkomania * zdarzenie losowe i sytuacja kryzysowa * klęska żywiołowa lub ekologiczna.
Wyprawki szkolne przygotowuje DCW "Ofiarna dłoń" we współpracy z placówkami oświatowymi działającymi na terenie gminy i miasta. Przystępując do inicjatywy, każda szkoła zobowiązała się przeprowadzić na swoim terenie zbiórkę artykułów szkolnych. Organizatorzy zalecili połączenie kwesty z happeningiem, kampanią lub innym wydarzeniem zachęcającym do wspierania osób potrzebujących.
Zbiórki i imprezy towarzyszące rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, będą prowadzone od 28 kwietnia do 30 maja. Zbierane są zeszyty, bloki rysunkowe, okładki na książki i zeszyty, długopisy, ołówki, temperówki, gumki do ścierania, przybory kreślarskie, nożyczki, kredki, farby, flamastry, pędzelki, klej w sztyfcie, taśmy klejące, teczki tekturowe, plastelina, piórniki, plecaki, worki na obuwie i inne artykuły.
Decyzja o przyznaniu pomocy zostanie podjęta pod koniec czerwca po zasięgnięciu opinii Miejsko?Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dystrybucja paczek nastąpi za pośrednictwem placówek oświatowych.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (878) z dnia 9 Maja 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »