tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Ruszył przetarg

 

Na stronach Komendy Wojewódzkiej Policji ogłoszony został przetarg na budowę siedziby opoczyńskiej Komendy Powiatowej Policji wraz z obiektami i budynkami towarzyszącymi. Termin rozstrzygnięcia przetargu, wstępnie ustalony na 23 września, przesunięto na 3 października.
Nowa siedziba komendy ma kształt litery C, zaś główne wejście ma się znajdować od strony zachodniej (dojazd od ul. Zielonej). Po stronie wschodniej mają się znaleźć wiaty na dziesięś samochodów, garaż na cztery radiowozy, budynek gospodarczy i cztery kojce dla psów.
Nareszcie będzie gdzie zaparkować. Projektant przewidział bowiem parkingi zewnętrzne i wewnętrzne na 63 samochody (w tym dwa ? dla osób ze schorzeniami narządów ruchu). W piwnicy tego trzykondygnacyjnego budynku znajdzie się miejsce na magazyny, archiwum, salę ćwiczeń, szatnie i zaplecze sanitarne. Na parterze umieszczone zostaną, m.in. pokoje przesłuchań, pomieszczenia biurowe i zespół oficera dyżurnego. Piętro to gabinety komendantów, sala konferencyjna i księgowość, zaś na drugim piętrze znajdą się pokoje dla kadry z wydziałów ds. walki z przestępczością zorganizowaną, kryminalną i dochodzeniowo?śledczą.
Dla opoczyńskich funkcjonariuszy ważne będzie nie tylko to, że przybędzie im przestrzeni i znacznie poprawią się ich warunki pracy, ale i fakt, że skończą się wyjazdy do zaprzyjaźnionych jednostek. Od lat bowiem opoczyńscy policjanci musieli korzystać z ich gościny, gdy trzeba było odbyć strzelanie. Teraz będą mieli swoją własną strzelnicę.
Ogłoszenie przetargu, a nawet jego rozstrzygnięcie nie będzie oznaczać, że pracownicy KPP mają już się pakować. Ja wspomniał insp. Janusz Myga, na 2012 rok przewidziany jest pierwszy etap realizacji inwestycji. Całkowity (planowany) koszt inwestycji wynosi 18.848.265 zł. I choć zarówno ministerstwo, jak i władze wojewódzkie i powiatowo?gminne obiecują wsparcie finansowe, to trzeba będzie naprawdę mocno się postarać, by nowa siedziba powstała jak najszybciej.
Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »