tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Rusza remont rynku

 
W tym tygodniu na drzewicki rynek ma wejść ciężki sprzęt budowlanyRemont rozpoczął się w środę, 14 kwietnia


Zgodnie z deklaracjami, po świętach wielkanocnych ruszyła przebudowa placu Wolności. W ubiegłym tygodniu na rynku rozstawiono ogrodzenie, w poniedziałek przeprowadzono ostatnie uzgodnienia z geodetami, dwa dni później na placu budowy pojawili się pierwsi robotnicy. Niebawem wjedzie też ciężki sprzęt remontowy.
Inwestycję za prawie 780 tys. zł zrealizuje przedsiębiorstwo „Rosa–Bud” z Radomia. Wykonawcy przebudują 25–arowy rynek według projektu rewitalizacji centrum Drzewicy opracowanego przez radomskie biuro „Ogrody–Kijewicz”. Zadanie będzie podzielone na kilka etapów.
Najpierw trzeba zerwać istniejącą nawierzchnię asfaltową i podbudowę z brukowca, a także zdemontować chodnik przy drodze wojewódzkiej. Po wykonaniu wykopów i nowej podbudowy zostanie ułożona nawierzchnia z kostki granitowej.
Na płycie rynku widoczny będzie również bruk, który ma podkreślać główne kształty obiektu, stanowić dekorację i wyznaczać miejsca do parkowania. Według projektanta, miejsc parkingowych powinno być nawet więcej niż obecnie, zaplanowano m.in. pas dla autokarów.
W dalszej kolejności zakres rzeczowy inwestycji zakłada nasadzenia drzew i krzewów. Lipy drobnolistne zostaną rozmieszczone w trzech pasach przecinających poprzecznie parking – przy ciągu budynków, gdzie teraz rosną stare jesiony, na środku placu i od strony drogi wojewódzkiej. Krzewy irgi wypełnią teren pod drzewami w pasie zachodnim oraz inne przestrzenie zielone.
Później przyjdzie czas na montaż dekoracyjnych elementów małej architektury. Na rynku staną słupki z piaskowca, które będą pełnić funkcje ochronne. Również z piaskowca zostaną wykonane kosze na śmieci. Planowane roboty elektryczne to m.in. instalacja dziewięciu latarni parkowych w stylu retro.
Kolejnym etapem prac będzie modernizacja dróg przy rynku. Asfalt zostanie sfrezowany i odtworzony. Najpierw ma być remontowana droga od strony placu Narutowicza do skrzyżowania, później odcinek przy restauracji „Zamkowa”.
Przypominamy, że na realizację inwestycji wykonawca ma czas do 30 lipca.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »