tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Rusza Coca-Cola Cup 2010

 
3256 drużyn ze szkół gimnazjalnych będzie walczyć o wyjazd do piłkarskiego centrum szkoleniowego Ajaxu Amsterdam

Największą niespodzianką jest duże zainteresowanie dziewcząt, dla których po raz pierwszy stworzono oddzielną kategorię. W Coca-Cola Cup 2010 weźmie udział aż 1106 żeńskich zespołów.
Drugą nowością jest ujednolicenie kategorii wiekowej. W związku z ograniczeniem wieku uczestników do 14-16 lat, do udziału w turnieju zaproszono jedynie uczniów gimnazjów. Najwięcej zgłoszonych drużyn pochodzi z województwa mazowieckiego, gdzie swoje reprezentacje wystawiło aż 309 szkół gimnazjalnych. Niewiele mniejszą liczbą zgłoszeń mogą się pochwalić województwa podkarpackie (300), wielkopolskie (298) i śląskie (286).
Młodzi piłkarze wybiegną na boiska już na początku kwietnia. Będzie ich czekać rywalizacja w eliminacjach na poziomie powiatów, finałów wojewódzkich, półfinałów krajowych i wreszcie w wielkim finale krajowym, w którym zmierzą się tylko najlepsze drużyny. Tytułu broni Gimnazjum nr 3 z Poznania. Nagrodą główną jest wyjazd do ośrodka szkoleniowego Ajaksu Amsterdam. Zawodnicy powalczą też o atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Poczynaniom młodych adeptów futbolu bacznie przyglądać się będą ambasadorzy turnieju, m.in. Ariel Borysiuk, który zaczynał karierę w Coca-Cola Cup, a dziś jest piłkarzem Legii Warszawa, i Michał Globisz, trener juniorskich reprezentacji Polski.
Więcej informacji o rozgrywkach można znaleźć w oficjalnym serwisie internetowym turnieju, pod adresem: www.cocacolacup.pl/.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (662) z dnia 19 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »