tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Rozpoczynają bez spółdzielni?

 

Zainteresowały nas dalsze losy projektu, o ktorym pisaliśmy kilka miesięcy temu. Dotyczy on budowy na terenie Opoczna, kosztem 100 mln złotych nowoczesnej elektrociepłowni opalanej gazem, która oprócz tańszego niż dotychczas ciepła produkowałaby również energię elektryczną i tzw. wodę lodową. Spółka „ETC Tanie ciepło” chciałaby tę inwestycję przeprowadzić wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Nasz Dom”, na terenie dzisiejszego Zakładu Energetyki Cieplnej. Tymczasem w spółdzielni zmieniły sie władze i sprawa jakby ucichła. Proposiliśmy więc prezesa spółki „ETC Tanie ciepło” władze spólki o wypowiedź na ten temat. Oto ona, nadesłana przez rzecznika prasowego:
„ETC Tanie ciepło” 24 lutego złożyło oficjalnie na ręce nowego zarządu spółdzielni ofertę dot. budowy elektrociepłowni.
Kolejne spotkanie prezesa „ETC Tanie ciepło” Stanisława Adamczyka z nowym prezesem spółdzielni Markiem Ksytą odbyło się 6 kwietnia.
„ETC Tanie Ciepło” za unijne pieniądze chce budować elektrociepłownię by mieszkańcom Opoczna dostarczać tanie ciepło, jednak po dwóch spotkaniach z nowym zarządem spółdzielni nie widzimy zainteresowania projektem. Sytuacja jest o tyle dziwna, że mieszkańcy, członkowie spółdzielni 5 lutego na Walnym Zgromadzeniu bardzo przychylnie przyjęli projekt budowy elektrociepłowni, podobnie jak Rada Nadzorcza oraz burmistrz miasta.
Nie widząc zainteresowania ze strony nowego zarządu spółdzielni „Nasz Dom”, rozpoczęliśmy prace projektowe i przygotowawcze do samodzielnego wybudowania elektrociepłowni. Zamierzamy złożyć oferty na dostawy tańszego ciepła dla wszystkich mieszkańców, instytucji i przedsiębiorstw w Opocznie. Już w maju odbędą się spotkania z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych i innych odbiorców ciepła (przedsiębiorstwa, firmy prywatne, szpital, urzędy administracji, placówki oświatowe), podczas których przedstawimy szczegółowe warunki i ceny na dostarczanie taniego ciepła. Ofertę tańszego ciepła przedstawimy również Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom”.
Mamy już lokalizację dla nowej elektrociepłowni w Opocznie, opracowaliśmy założenia techniczno–ekonomiczne oraz dokonaliśmy wyboru urządzeń wytwarzających ciepło i energię elektryczną.
Jest realna szansa, że zimą 2012 roku odbiorcy ciepła w Opocznie zasilani będą z nowej, ekologicznej i taniej elektrociepłowni ETC.
Oferujemy miastu Opoczno (bez udziału środków finansowych gminy) uregulowanie spraw związanych z ciepłownictwem na długie lata, do tego deklarujemy obniżenie ceny ciepła.
Z tego co wiemy rozmowy w sprawie ewentualnego zakupu ciepła od spółki „ETC Tanie ciepło” prowadzone były również z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej.
O dlaszych losach projektu bęzdziemy informować.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »