tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Rowerami dotarli na dożynki

 
W niedzielę, 16 września odbył się IX Rajd Rowerowy Towarzystw Sportowych ?Dożynki 2012? pod patronatem przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego


Celem imprezy była popularyzacja turystyki rowerowej, kształtowanie zamiłowania dzieci, młodzieży i dorosłych do rekreacji ruchowej oraz propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Rajd, którego komandorem był Szymon Szpoton, zgromadził 87 osób w różnym wieku - od młodzieży, przez dorosłych po seniorów. Wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe zakupione przez ZG PTTK w Warszawie oraz Komendę Powiatową Policji.
Po zbiórce i weryfikacji listy uczestników kolumna wyruszyła na trasę sprzed Miejskiego Domu Kultury. Do pokonania miała 32 km z Opoczna przez Różannę, Karwice, Sielec, Stużno, Kuraszków, Petrykozy, Białaczów i Parczów do Ostrowa. Trasa wiodła drogami asfaltowymi i polnymi.
Jechało się dobrze, bo i pogoda dopisała. Jak zawsze, tempo jazdy było dostosowane do przeciętnych możliwości uczestników, a kolumnę prowadził oznakowany pilot. Rajd zabezpieczały dwa radiowozy policyjne, radiowóz Straży Miejskiej, karetka pogotowia oraz samochód organizatora. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali także komandor rajdu oraz Marek Sijer, Zbigniew Biernacki i Sebastian Blacharski.
Po przejechaniu 32 km rowerzyści szczęśliwie dotarli do Ostrowa, gdzie trwały gminno-powiatowe dożynki. Na miejscu zorganizowano uroczyste podsumowanie rajdu i wręczenie tradycyjnych nagród.
Najmłodszym rowerzystą okazał się 9-letni Patryk Kucharski, natomiast najstarszym 77-letni Władysław Kucharski. Uhonorowano również najliczniejsze rodziny - Siniarskich i Mielcarzy, które wystawiły czteroosobowe reprezentacje. Wśród uczestników rozlosowano także dwadzieścia nagród ufundowanych przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wręczali je Bartłomiej Karch i Katarzyna Sudzius-Bobrek - przedstawiciele komisji. Już na zakończenie rowerzyści posilili się pajdami chleba ze smalcem i ogórkiem. Poczęstunek przygotował MDK.
Organizatorami rajdy były: Opoczyńskie Ludowe Towarzystwo Sportowe, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Opocznie, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Opocznie, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (793) z dnia 21 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »