tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Rodzinny piknik zdrowia

 
Zanim dzieci rozpoczną wakacje, musimy im przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ta myśl przyświecała organizatorom pikniku, jaki odbył się w Radzicach DużychPokaz pierwszej pomocy przedmedycznej


Impreza pn. „Zdrowe i bezpieczne wakacje” została zorganizowana w piątek, 11 czerwca przez Przychodnię Dom–Med w Radzicach Dużych oraz miejscową szkołę podstawową. W realizację aktywnie włączyły się również władze samorządowe gminy i miasta oraz Komenda Powiatowa Policji, Ochotnicza Straż Pożarna i KRUS.
Celem inicjatywy skierowanej głównie do uczniów i ich rodziców było zapoznanie z zasadami bezpiecznego zachowania podczas wakacji, utrwalanie postaw prospołecznych i prezentacja służb ochrony bezpieczeństwa społecznego.
Taki piknik odbył się w Radzicach po raz pierwszy. Jego uczestnicy mogli skorzystać z porad medycznych i wykonać badania profilaktyczne u dzieci, w tym ocenę rozwoju psychoruchowego, badanie ostrości wzroku czy też oceny zagrożenia wad postawy. Badania przeprowadzali specjaliści z Przychodni Dom–Med – lekarz medycyny rodzinnej, specjalista w dziedzinie pediatrii Joanna Krycka we współpracy z pielęgniarkami Marleną Pietrzyk oraz Krystyną Wiktorowicz. Rodzice mogli zapisać się na badanie spirometryczne i EKG w przychodni. Chętni mogą to jeszcze zrobić dzwoniąc pod numer: 48 375 80 35.
Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez: asp. Barbarę Stępień z KPP, druhów Marcina Bednarczyka, Łukasza Nowaka i Piotra Barskiego z OSP i Krzysztofa Syguta z KRUS–u w Opocznie. Uczestniczyły również w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, który zaprezentowali Marcin Kujawski i Marek Maicki – ratownicy medyczni. Dużym powodzeniem cieszyły się materiały edukacyjne dotyczące różnego rodzajów sportu i rekreacji opracowane przez specjalistów z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy w Warszawie.
Uczestnicy imprezy musieli wypełnić test podsumowujący zdobytą wiedzę. Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez prezes zarządu Domowej Opieki Medycznej Grażynę Wójcik oraz Urząd Gminy i Miasta. Piknik zakończył się w sympatycznej atmosferze tym bardziej, że każdy mógł liczyć na drobny upominek–niespodziankę.
Za pomoc w realizacji imprezy organizatorzy serdecznie dziękują dyrektorce Dorocie Królik i całemu gronu pedagogicznemu szkoły podstawowej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »