tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Rodzinny piknik z "trójką"

 
W niedzielę, 26 maja Rada Rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 zorganizowali,

Część artystyczna była bardzo bogata i każdy mógł w niej znaleźć coś interesującego dla siebie. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się szkolni artyści, utalentowani absolwenci "trójki", goście zaprzyjaźnieni z placówką oraz przedstawiciele publiczności, którzy mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą w przeróżnych konkursach. Jako pierwsi na piknikowej scenie prezentowali się uczniowi szkoły, zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi. Widzowie mogli posłuchać utalentowanych flażolecistów z klasy IIIb SP nr 3, pod opieką Jana Czerskiegio i Jolanty Mastalerz. Na scenie zaprezentowały się także dzieci z warsztatów teatralnych organizowanych przez firmę Perfect Way oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Kraśnicy wraz z kabaretem "Budka kogutka".
Przez wiele lat mury szkoły odwiedzały kolejne pokolenia utalentowanych młodych ludzi. Niektórzy z nich podczas niedzielnego pikniku mieli okazję wystąpić na scenie i powspominać. Przed widzami gościnnie wystąpili absolwenci placówki, Weronika Zapała, Łukasz Nowak, Krzysztof Gajewski oraz Kasia Lisowska ? uczestniczka pierwszej edycji telewizyjnego programu, "The voice of Poland".
Piknik upłynął także pod znakiem wielu konkursów o różnorodnej tematyce. Jednym z nich był konkurs wiedzy o Opocznie, przygotowany i poprowadzony, przez dyrektora Muzeum Regionalnego Tomasza Łuczkowskieg, także absolwenta "trójki". Z okazji Dnia Matki odbył się konkurs muzyczny "Piosenka dla mamy", w którym zwyciężyła Kinga Kępska. Był również konkurs "Wojna domowa, czyli rodzinne potyczki z serialami".
Widzowie mieli okazję zobaczyć dwa ciekawe pokazy w wykonaniu uczniów szkoły. Pierwszy, z ciekłym azotem, przygotowany w ramach współpracy szkoły z Łódzkim Uniwersytetem Dziecięcym. Drugi w wykonaniu Mateusza Krajewskiego, gimnazjalisty z klasy IIIb, który dał niesamowity pokaz żonglerki (Mateusz jest wychowankiem emerytowanego artysty cyrkowego, Alfreda Małeckiego). Imprezie towarzyszyły również prezentacje projektów edukacyjnych gimnazjalistów z IIc, pod opieką Edyty Skorupskiej i Anny Gorzeń oraz z klasy IId pod opieką Doroty Panfil i Grzegorza Pielasa.
Spotkanie było też doskonałą okazją, by w tak szerokim gronie, nagrodzić laureatów konkursów, które uwieńczyły coroczne obchody Dni Sienkiewiczowskich. Oprócz XI biegu sienkiewiczowskiego, o którym pisaliśmy, odbył się także szereg innych konkursów. II Powiatowy Konkurs Ortograficzny ? "Sienkiewiczada 2013". Mistrzem ortografii zostali Joanna Zalega z klasy Vb ZSS nr 3 i Witold Adamczyk z kl. VI SP w Libiszowie. W powiatowym konkursie plastycznym wśród uczniów podstawówki zwyciężyli Maja Snochowska z PSP w Kozeninie oraz Rafał Firmowski z "trójki". Drugie miejsce zajęła Katarzyna Nowak z SP w Skronienie, a trzecie Karolina Szulc z SP w Petrykozach. Jury przyznało wyróżnienie Adrianowi Przybyszowi z SP w Bukowcu nad Pilicą. Wśród gimnazjalistów przyznano cztery równorzędne pierwsze miejsca. Otrzymali je: Natalia Czerczak z Publicznego Gimnazjum z Mniszkowie, Patrycja Wiśniewska i Kinga Czarnecka z Gimnazjum w Drzewicy oraz Izabela Chmielewska z ZSS nr 3.
Obok części artystycznej przygotowano także szereg atrakcji sportowych, m.in. udział w Zumbie, zajęciach łączących taniec i aerobik, grę w tenisa, czy slalom z piłką i przeszkodami. Uwieńczeniem sportowych atrakcji był mecz ? rodzice z "trójki" kontra przedstawiciele samorządu terytorialnego.
Ceramika Paradyż, wieloletni współorganizator Dni Sienkiewiczowskich, zaproponowała uczestnikom zabawy i gry, m.in. warcaby, puzzle, koło fortuny. Ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych cieszyły się dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Nie zabrakło także grilla, swojskiego jadła i wypieków.
Rodzinny piknik z "trójką" nie miałby możliwości zaistnienia, gdyby nie sponsorzy i patroni medialni. Za naszym pośrednictwem organizatorzy serdecznie dziękują za to, że rozumieją oni potrzeby współczesnego szkolnictwa i zawsze hojnie wspierają szkołę. Warto dodać, że także sami uczestnicy mogli wspierać szkołę dokładając symboliczną cegiełkę, bądź licytując prace plastyczne uczniów.
Występ flażolecistów z klasy IIIbJak widać nie tylko dzieci świetnie się bawiły


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (829) z dnia 31 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »