tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam wóz ciągnikowy, tel 668 197 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Białaczów

 Rodzinnie w Białaczowie

 
3 czerwca w muszli koncertowej na stadionie LKS w Białaczowie odbył się festyn rodzinny pod hasłem: ?Bezpieczne wakacje ? Dziękuję, nie piję! Narkotyków nie biorę!?

Był on realizacją zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym ?Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży z gminy Białaczów propagującego ideę trzeźwego oraz zdrowego stylu życia poprzez imprezy profilaktyczne o charakterze edukacyjno?artystycznym?. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Abstynentów Klubu Radość w Końskich. ? Organizujemy festyn już po raz piąty, stąd nasze bogate doświadczenie ? powiedział wiceprezes klubu, Mariusz Słowiński. ? Dzięki wsparciu finansowemu gminy Białaczów ta forma profilaktyki może mieć tutaj miejsce. Radość jest tym większa, bo nasze stowarzyszenie może działać poza terenem naszej gminy. Program, który przygotowaliśmy skierowany jest nie tylko do dzieci, ale całych rodzin. Ta zabawa łączy i pozwala spędzić wolny czas w zdrowym i bezpiecznym klimacie ? dodał.
Hasłem przewodnim zadania była integracja dzieci i młodzieży. Festyn miał formę zorganizowanej profilaktyki, która łączy, bawi i ostrzega w ciekawy sposób. Podczas festynu, poprzez zabawę informowano dzieci o zagrożeniach, które mogą przytrafić im się podczas wakacji. Celem głównym programu było rozwijanie tych cech osobowości u najmłodszych, które sprzyjają abstynencji.
Program festynu składał się z czterech głównych elementów: profilaktyki, zabawy, teatru (edukacji) oraz sportu i rekreacji. Został przygotowany w formie dynamicznej zabawy tanecznej przeplatanej scenkami dramatycznymi, połączonej z konkursami i pytaniami z zakresu profilaktyki.
Imprezę rozpoczęło powitanie obecnych, przedstawienie idei zorganizowania oraz pogadanka na temat bezpiecznych wakacji. Zabawę rozpoczęła rozgrzewka w formie wspólnego odtańczenia kankana oraz zabaw tanecznych w rytmie melodii ludowych i piosenek dziecięcych. Dzieciom przypadła do gustu ?zabawa w odpowiedzialność?, podczas której wybrano ?trzeźwego maszynistę? i utworzono ?bezpieczne wagony?. W dalszej części zabawy, milusińscy utworzyli ?koła przyjaźni? z hasłami: niech żyje tradycja, miłość i trzeźwa rodzina.
Podczas zabawy, organizatorzy wprowadzili również elementy programu ?Od pacynki do marionetki?, w którym uczestnicy poznali podstawowe elementy z zakresu wiedzy o teatrze i technikach lalkowych. Dzieci grając lalkami oswajały się ze strachem, lękiem, przełamywały barierę wstydu oraz nabierały pewności siebie podczas publicznych występów. Podczas nauki poprzez zabawę dzieci dowiedziały się m.in. w jaki sposób powstaje spektakl i kto go tworzy, nauczyły się zainscenizować wiersz przy pomocy pacynki, dowiedziały się z jakich elementów składa się pacynka, obejrzały pokaz kukiełek prostych i zmechanizowanych oraz nauczyły się ćwiczyć miny wyrażające różne emocje i uczucia. Zabawa przeplatana była serią pytań z zakresu profilaktyki oraz rozmaitymi konkursami.
Atrakcją festynu był interesujący występ artystyczny w wykonaniu aktorów Krakowskiego Teatru Iluzji ?Baśniowy Czarodziej?. Najmłodsi z zapartym tchem śledzili pokazy, chętnie uczestniczyli w ?nauce czarowania? oraz obserwowały zdradzane przez magików tajniki. Zwieńczeniem był występ czteroosobowego zespołu Marex z Białaczowa, który zagrał i zaśpiewał przeboje oraz utwory polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Artyści zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy oraz udowodnienia sobie i innym, że można świetnie się bawić bez alkoholu i innych środków odurzających.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (778) z dnia 8 Czerwca 2012r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »