tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

  Rodzinne podsumowanie roku przedszkolnego

 
W Akademii Przedszkolaka odbyło się oficjalne zakończenie roku przedszkolnego. Uroczystość pt. ?Opoczno ? moja mała ojczyzna? została połączona ze Dniem Rodziny

Choć Dzień Rodziny to święto, którego data nie widnieje w kalendarzu, było wydarzeniem niosącym chyba największy jak dotychczas ładunek emocjonalny. Oprócz rodziców, maluchów oraz pracowników i współpracowników placówki wzięli w nim udział przedstawiciele władz miasta, dyrektorka i pracownicy zaprzyjaźnionej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz członkowie Klubu Literackiego ?Nad Wąglanką?.
Program artystyczny miał charakter ludowy i nawiązywał do historii powstania Opoczna, a stroje, tańce, scenografia i muzyka podkreśliły tradycję ziemi opoczyńskiej. Występ oraz własnoręcznie wykonane prezenty dzieci zadedykowały rodzicom. W dalszej części uroczystości pożegnano pierwszych jej absolwentów.
W przerwie czas umilała grupa ze szkoły tańca TICO. Ale nie był to koniec występów tanecznych. Swoje umiejętności zaprezentowały również przedszkolaki pod okiem instruktora Tomasza Miękusa.
Druga część to występ rodziców przedszkolaków. Dorośli zaprezentowali spektakl pt. ?Szewczyk Dratewka?, zadedykowany wszystkim dzieciom. Takie przedstawienia stały się już tradycją, która sprawia ogromna frajdę nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Po występie wszyscy udali się na ognisko, czerpiąc radość ze wspólnie spędzonych chwil.
Właścicielki Akademii Przedszkolaka ? Agnieszka Klimek i Maria Pawlik ? podkreślają pomoc Muzeum Regionalnego, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Klubu Literackiego ?Nad Wąglanką?. Dziękują m.in. nauczycielom, którzy przygotowali program artystyczny: Katarzynie Jaroszyńskiej, Dominice Kwaśniak, Karolinie Wawrzyńczak, Katarzynie Konewce i Łukaszowi Mrozikowskiemu. Spotkania ?Święta Rodziny? wpisały się już na stałe w kalendarz imprez Akademii Przedszkolaka.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (782) z dnia 6 Lipca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »