tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Rodzinna integracja na sportowo

 Humory dopisywały wszystkim


Henryk Jordan napisał: „Zmęczone ciało wymaga odpoczynku, zmęczony umysł szuka wytchnienia, a dusza pragnie wesołości, tego nastroju, które życie milszym uczyni”. Słowa te mogą być mottem comiesięcznych spotkań sportowo–rekreacyjnych w Szkole Podstawowej w Drzewicy

Spotkania organizowane przez nauczycielkę wf. Marię Smolarską wynikają z programu wychowawczego szkoły oraz planu pracy wychowawcy klasowego. Ich uczestnikami są uczniowie klasy IVb wraz z rodzicami i rodzeństwem. Podczas zajęć prowadzone są rozgrywki sportowe, a rodzice bawią się wspólnie z dziećmi rywalizując w różnie zestawionych drużynach.
– Rekreacja w rodzinie jest sposobem na nowoczesną formę spędzania wolnego czasu. Ważne jest to, że rodzinna aktywność ruchowa ma korzystny wpływ na relacje w rodzinie. Kontakt z dzieckiem w atmosferze zajęć sportowych pozwala rodzicom na lepsze poznanie swoich dzieci, ich potrzeb i oczekiwań. Wspólna zabawa, jej radosny i pogodny nastrój znosi bariery i wyzwala odwagę u dzieci, natomiast wnikliwa obserwacja ze strony rodziców umożliwia spojrzenie na swoje pociechy w inny sposób – mówi Maria Smolarska.
– Taka rekreacja odgrywa ogromną rolę w upowszechnianiu i wychowaniu w kulturze fizycznej. Nie ma jednego i idealnego wzoru rekreacji w rodzinie. Ile rodzin, tyle możliwości – dodaje. – Sport w rodzinie może działać na zasadzie sprzężenia zwrotnego: dzieci mogą wpływać aktywizująco na rodziców, a rodzice stanowią dla dzieci wzór do naśladowania. Ważne, by w domu panowała przyjazna atmosfera dla rozwijania kultury fizycznej. Ruch to najlepsza inwestycja w zdrowie dziecka.
Rekreacyjne spotkania klasy IVb cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród dzieci i dorosłych. Na każde przychodzi prawie trzydzieści osób. To ubiegłotygodniowe, zorganizowane we wtorek, 8 lutego, miało jeszcze wyższą frekwencją, bowiem przybrało formę rodzinnego karnawałowego turnieju sportowego.
Impreza zgromadziła 41–osobową grupę, która miała okazję uczestniczyć m.in. w turnieju unihokeja oraz w konkursie plastycznym. Obsadę turnieju stanowiły dwie drużyny rodziców: „Kółeczka” i „Ptaszki” oraz cztery zespoły dziecięce: „Czerwone diabły”, „Dzikie koty”, „Mini Mini” i KFC.
Mecz dorosłych, bardzo zacięty i emocjonujący, zakończył się zwycięstwem „Kółeczek”. W zawodach uczniów prowadzonych systemem każdy z każdym najlepsza okazała się ekipa „Dzikich kotów” w składzie: Bartek Babisz, Dawid Szczepanik, Paweł Tomaszewski, Karolina Łęgosz, Ola Łęgosz, Kasia Karbownik.
Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice, a potem wszyscy razem przystąpili do wykonywania pracy plastycznej na temat sportu i zabawy w rodzinie. Na zakończenie rozegrano mecze w piłkę nożną i koszykówkę.
Rodzinna rekreacja w hali sportowej jak zawsze upłynęła w serdeczniej i wesołej atmosferze. Podobnie będzie podczas kolejnego spotkania, które zaplanowano na 1 marca. Spotkanie na większą skalę odbędzie się późną wiosną.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (710) z dnia 18 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »