tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Rodzinna biblioteka

 
Od stycznia Miejska Biblioteka Publiczna realizuje projekt "Biblioteka dla mamy i malucha". Projekt realizowany jest dzięki uczestnictwu opoczyńskiej placówki w konkursie grantowym "Aktywna Biblioteka" prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek i skierowany jest do młodych matek posiadających dzieci do lat 6

Głównym celem projektu jest wdrożenie aktywnych zajęć edukacyjnych dla młodych matek mających na celu wzrost ich wiedzy dotyczącej rozwoju dzieci, nauka nowych form spędzania czasu z dzieckiem oraz integracja środowiska młodych rodziców. Projekt ma pomóc uczestnikom zajęć spojrzeć na bibliotekę jako miejsce edukacji, integracji i efektywnego spędzania wolnego czasu.
W ramach projektu rodzice wezmą udział w cyklu dziesięciu wykładów z pedagogiem, logopedą, psychologiem, pediatrą i rehabilitantem. Podejmowane zagadnienia pozwolą młodym rodzicom lepiej zrozumieć potrzeby dzieci oraz sposoby wspomagania ich rozwoju zarówno fizycznego jak i emocjonalnego. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in. jak wychować zdolne dziecko, zabawy stymulujące rozwój dzieci, dysleksja u dzieci, choroby wieku dziecięcego, wady postawy u dzieci ? jak je rozpoznawać i leczyć, problemy wychowawcze dzieci do lat 6, jak wychować szczęśliwe dziecko. Podczas wykładów dzieci znajdują się pod opieką współpracujących z biblioteką wolontariuszy. Uczestnicy zajęć wezmą również udział w spektaklu teatralnym teatru "Moralitet" z Krakowa. Spotkania w "Bibliotece dla mamy i malucha" odbywają się raz, dwa razy w miesiącu i potrwają do czerwca br. Na potrzeby projektu przy istniejącym na Facebooku profilu MBP w Opocznie została utworzona grupa "Biblioteka dla mamy i malucha", gdzie na bieżąco zamieszczane są relacje i materiały ze spotkań. Pracownicy biblioteki mają nadzieję, że będzie to również miejsce spotkań i wymiany doświadczeń młodych rodziców, także tych którzy nie mogą brać bezpośredniego udziału w zajęciach.
Bliższe informacje na temat projektu i udziału w zajęciach można uzyskać w MBP lub pod nr tel. 44 755 35 50. Koordynatorem projektu z ramienia biblioteki jest Iwona Chróstowska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (818) z dnia 15 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »