tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Rodzina Kupisów wyróżniona

 
XVII Konecki Maraton RowerowyRodzina Kupisów ze Skroniny


W niedzielę, 5 września do Sielpi zjechali rowerzyści z Włocławka, Warszawy, Kielc, Skarżyska–Kamiennej i innych miejscowości po to, by wspólnie wyruszyć na rowerowe szlaki XVII Koneckiego Maratonu Rowerowego.
Już po raz 17. Klub Turystyki Aktywnej „Pasat” oraz oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego w Końskich zorganizował rowerowy maraton. W tym roku dla uczestników przygotowano trzy trasy o długości 75, 140 i 180 km. Najdłuższa wiodła z Sielpi przez Dębę, Rudę Maleniecką, Maleniec, Marcinków, Skórkowice, Skotniki, Czermno, Góry Mokre, Oleszno, Krasocin, Piekoszów, Miedzianą Górę, Szałas, Odrowąż, Mokrą, Smyków i z powrotem do Sielpi. W niedzielny poranek w ośrodku wypoczynkowym „Morena” w Sielpi odbyło się uroczyste zakończenie imprezy z wręczaniem medali, dyplomów oraz losowaniem nagród–niespodzianek.
W maratonie udział wzięła pięcioosobowa rodzina Kupisów ze Skroniny (gmina Białaczów): rodzice Bożena i Józef oraz trójka dzieci: Ola, Przemek i Hubert. Pani Bożena ze względów zdrowotnych nie jechała rowerem.
Rowerzyści ze Skroniny pokonali najdłuższy dystans w rajdzie, czyli 180 kilometrów. Do Sielpi wrócili po kilkunastu godzinach jazdy w gronie 23 osób, które przebyły ten dystans. Za trud włożony w jazdę na tak długim dystansie rodzina Kupisów została szczególnie wyróżniona.
Na maraton przybyły dwie duże grupy: z Włocławka i Przedborza, małżeństwa, całe rodziny, grupy przyjaciół i samotni rowerzyści. Najstarszym uczestnikiem był 83–latek z Kielc – Zenobiusz Cieślak, który co roku pedałuje na sielpiańskich rajdach. Najmłodszym maratończykiem był 12–latek z Przedborza Jakub Stelmaszczyk.
Gratulujemy.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (687) z dnia 10 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »