tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Remontują w ZSP

 
Od kilku tygodni trwa gruntowny remont w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Koszt inwestycji finansowanej przez powiat wyniesie około pół miliona złotych. Prace wykonuje opoczyńska firma „Wip–Bud” i naprawdę ma co robić, bo zakres przedsięwzięcia jest bardzo obszernyRemont w pełni


Pierwsze zadanie to przebudowa łazienek wraz z wymianą wewnętrznej instalacji wodno–kanalizacyjnej oraz urządzeń sanitarnych. Roboty budowlane w sanitariatach trwają w najlepsze. Po pracach rozbiórkowych budowlańcy m.in. stawiają ścianki działowe, wykonują roboty tynkarskie, wylewki cementowe, kładą posadzki, montują otwory drzwiowe i kanały wentylacyjne pomieszczeń. Później przystąpią do robót szpachlowych i malarskich. Przy okazji remontu wymieniona zostanie instalacja elektryczna wraz z osprzętem.
Jednocześnie odbywa się modernizacja wewnętrznej instalacji wodociągowej oraz wymiana pionów kanalizacyjnych w całym budynku. W skład instalacji wejdzie sieć przewodów wody zimnej, ciepłej, cyrkulacyjnej i hydrantowej, a szkoła zostanie włączona do modernizowanego węzła cieplnego zasilanego z miejskiej sieci ciepłowniczej.
Drugim zadaniem w ramach inwestycji jest wymiana wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z modernizacją węzła cieplnego. Według projektu, sieć będzie podzielona na trzy obiegi grzewcze – do szkoły i sal gimnastycznych, do Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej oraz do prywatnego mieszkania znajdującego się w budynku ZSP. Z kolei nowy węzeł cieplny, podobnie jak dotychczasowy, zostanie zlokalizowany w piwnicy.
Na zrealizowanie całej inwestycji wykonawcy mają czas do 20 października, jednak sanitariaty zostaną wyremontowane dużo szybciej.
– Postaramy się, żeby łazienki były gotowe przed początkiem nowego roku szkolnego– zaznacza Monika Machula dodając, że od września roboty mają być prowadzone popołudniami, po zakończeniu zajęć szkolnych. Tak, aby remont nie przeszkadzał uczniom w nauce.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (685) z dnia 27 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »