tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 Remontują remizę

 

Dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej oblicze Polski znacznie się zmienia. Przykładem jest tu chociażby Białaczów. Gołym okiem można dostrzec znaczny postęp prac przy remoncie i rozbudowie strażnicy OSP.
Łódzka firma „Aquapol” zamontowała w budynku urządzenie do jego osuszania. Firma budowlana „Gwadera” z Opoczna, która jest realizatorem inwestycji, wykonuje obecnie prace przygotowawcze do wylewania stropu dobudowywanej części. Jej właściciel Zygmunt Gwadera zapewnia, że w ciągu dwóch tygodni mają być te dwie budowle połączone, a w tym roku planowane jest jeszcze pokrycie dachu, aby zabezpieczyć budynek na zimę.
W zabytkowej części OSP prace mają ruszyć z początkiem przyszłego roku. Planowana jest wymiana okien, zmiana dachu, ocieplenie wełną mineralną.
Termin zakończenia inwestycji to sierpień 2010 r. Jeżeli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem to strażacy będą mogli korzystać z obiektu już w przyszłe wakacje.
Koszt całej inwestycji wynosi ok. 1.150.000 zł. Gmina wyłoży ok. 700 tys. zł, natomiast pozostała część będzie pochodzić z funduszy unijnych, w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »