Rekordowa obsada

29. Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego

Zdzisław Juźwik, Anna Bugaj i Sławomir Michoń

5 września na ulicach Tomaszowa Mazowieckiego rozegrano 29. Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego. W zawodach uczestniczyło około 1000 biegaczy w różnym wieku.
Liczną obsadę miał bieg główny na dystansie 10 kilometrów. Na starcie stanęło 217 zawodników. Wśród nich było 14 biegaczy z terenu powiatu opoczyńskiego.
Najlepiej z naszych zaprezentował się Piotr Knop z Olimpii Wola Załężna, który zajął dziewiąte miejsce w kategorii open z czasem 36 minut i 33 sekund. W swojej kategorii wiekowej 30 lat uplasował się na miejscu czwartym.
Na dwunastym miejscu na mecie zameldował się Jacek Wojtarek z Agrobaru, który na pokonanie trasy potrzebował 37 minut i 30 sekund. Jacek w swojej kategorii wiekowej 20 lat zajął piąte miejsce.
138 Grzegorz Sygut (LKS Sławno) – 50.33
Grzegorz Sygut zajął 16. miejsce w kategorii powyżej 50 lat. Organizatorzy wyróżnili go szczególnie, ponieważ jest jedynym biegaczem, który uczestniczył we wszystkich edycjach biegu.
182. Justyna Woźniak (Grupa Grembud) – 54.42
188. Sławomir Michoń (LKS Sławno) – 55.31
189. Anna Bugaj (LKS Sławno) – 55.31
190. Zdzisław Juźwik (LKS Sławno) – 55.31
206. Roman Kosewicz (Opoczno) – 59.36
Zwycięzcą biegu głównego został Piotr Pałka z Katowic, pokonując trasę w czasie 33 minut i 6 sekund.