tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Rekord życiowy Sebastiana

 
Sebastian Baran rozpoczął przygodę z bieganiem rok temu podczas 30. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego. W niedzielę, 9 września wziął udział w 31. edycji tej imprezySebiastan Baran po biegu, w którym ustanowił swój rekord życiowy na 10 km


Opocznianin włożył wiele wysiłku w przygotowanie się do zawodów: - Przez cały rok sumiennie się przygotowywałem, aby poprawić czas uzyskany podczas debiutu - mówi. - Zdarzało się nawet, że zimą biegałem podczas 20-stopniowego mrozu. Liczył się jeden cel - pokazać samemu sobie, że można przełamać własne granice ciężką pracą. Nie było mowy o słowach: ?Nie potrafię?, gdyż cała motywacja znajduje się w naszej głowie i to ona kieruje nas do działania.
Udział Sebastiana w zawodach był wielką niewiadomą, ponieważ dwa tygodnie przed startem doznał kontuzji kostki. Treningi musiał zminimalizować, aby oszczędzać bolącą nogę. Nie poddał się jednak i zajął rehabilitacją. Postawił wszystko na jedną kartę, zaryzykował. - Wezmę udział, dam radę - powiedział sobie.
Bieg w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczął się o godzinie 12.00. Na linii startu stanęło 300 biegaczy, wśród nich zawodnicy z klubów oraz amatorzy. 10-kilometrowa trasa biegu głównego prowadziła przez park miejski, ulice: Warszawską, Konstytucji 3 Maja, Nowowiejską, Nadrzeczną, Zgodną i Majową.
Sebastian zapomniał o bólu i cieszył się z udziału w biegu. Na metę wbiegł z czasem 44 min i 31 s, ustanawiając swój osobisty rekord. Zajął 94. miejsce na 300 biegaczy w kategorii open, natomiast w kategorii M 20-29 był 22. na 64 zawodników.
Nasz biegacz nie poprzestaje na tym sukcesie. - W 2013 roku wezmę udział w kolejnych imprezach biegowych, tym razem już przestawiając się z dystansu 10 km na 21, jakim jest półmaraton - oznajmia.
W imieniu Sebastiana Barana zapraszamy wszystkich chętnych do biegania po okolicach Opoczna i brania udziału w imprezach biegowych w całej Polsce. Do zobaczenia na trasie!


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (793) z dnia 21 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »