tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Realizacja programu "Multisport"

 
"Multisport" to drugi obok "Umiem pływać" program sportowy skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy i miasta Drzewica. Przedsięwzięcie współfinansują Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski oraz gmina

Program adresowany do uczniów klas IV?VI ma na celu upowszechnianie sportu, postaw prospołecznych i prozdrowotnych poprzez aktywność ruchową, nastawioną na wszechstronny i harmonijny rozwój dzieci. W gminie Drzewica realizowany jest od kwietnia w dwóch placówkach ? Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy oraz Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych.
W każdej ze szkół została utworzona dwudziestoosobowa grupa, która spotyka się trzy razy w tygodniu na zajęciach pozalekcyjnych i realizuje półtoragodzinny blok zajęć prowadzonych przez nauczycieli wf., Marię Smolarską i Sławomira Lechowskiego.
W poniedziałek, 3 listopada na zajęciach drzewickiej grupy gościł dyrektor Zespołu Ekonomiczno?Administracyjnego Szkół Andrzej Krzyżanowski, który miał okazję przekonać się o postępach poczynionych przez uczniów.
? Zajęcia prowadzone są w różnorodnych formach, wszechstronnie stymulujących aktywność sportowo?rekreacyjną. Odbywają się nie tylko w obiektach sportowych, ale również w terenie. Tym samym dają możliwość uprawiania wielu sportów, zachęcając do wyboru preferowanej formy aktywności ? ocenił.
Choć program ma charakter otwarty i umożliwia modyfikację treści w razie potrzeby, to jednak przebiega według wcześniej przyjętego harmonogramu. W listopadzie i grudniu uczniowie z Drzewicy doskonalą umiejętności z gimnastyki, siatkówki i tenisa ziemnego, natomiast w Radzicach Dużych nacisk położony jest na lekką atletykę, koszykówkę i siatkówkę.
? Oprócz niewątpliwych korzyści zdrowotnych i wychowawczych dla dzieci, udział w przedsięwzięciu pozwolił szkołom wzbogacić się o nowy sprzęt sportowy ? dodał dyrektor.
Tegoroczna edycja będzie realizowana do grudnia. Docelowo program ma obejmować kolejne roczniki dzieci klas IV?VI.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (906) z dnia 21 Listopada 2014r.
W dziale Drzewica dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »