tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

STUDNIE głębinowe, pogłębianie studni w kręgach, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Razem można więcej

 

SPiRGB, biblioteka, OSP Petrykozy i PDPS na Dni Białaczowa wspólnie przygotowali atrakcje dla mieszkańców gminy.
1 sierpnia w pałacu Małachowskich odbyło się, zorganizowane przez gminną bibliotekę spotkanie, promujące tomik poezji Katarzyny Baranowskiej pt. „Tęsknota kropel”, wydany przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów. Na spotkanie przybyło ponad 70 osób. Byli m.in. przedstawicele władz samorządowych, działacze kultury, strażacy, przedstawiciele Literackiego Klubu „Nad Wąglanką”, członkowie SPiRGB, rodzina i przyjaciele autorki oraz miłośnicy poezji. Spotkanie rozpoczęło się muzycznym akcentem. Usłyszeliśmy piosenkę Edyty Geppert pt. „Zamiast” w wykonaniu Katarzyny Jaroszyńskiej oraz Łukasza Mrozikowskiego.
Kasia Baranowska jest absolwentką LO w Opocznie. Obecnie studentka III roku filologii polskiej w Filii Uniwersytetu Humanistyczno–Przyrodniczego w Piotrkowie Trybunalskim. Zadebiutowała wierszem pt. „Krzyk” na łamach Tygodnika Trybunalskiego. Jest uczestnikiem warsztatów literackich pod kierunkiem dr Danuty Muchy oraz członkinią Studenckiego Koła Naukowego Literatów. Zafascynowana jest epoką romantyzmu oraz pozytywizmu, okresu w którym więszość wierszy miała formę wiersza białego. Stąd wszystkie utwory znajdujące się w tomiku „Tęsknota kropel” mają taką postać. Inspirację do pisania czerpie z życia, z tego co ją wokół otacza oraz z najbliższych jej osób i przyjaciół.
Swoje utwory mieli okazję zaprezentować również członkowie Klubu Literackiego „Nad Wąglanką”. Wielu zaproszonych gości zabierając głos gratulowało młodziutkiej autorce sukcesu. Wzruszenie i łzy szczęścia zrosiły oczy rodziców Kasi. Na zakończenie przy wspólnej kawie i słodkim poczęstunku wszyscy otrzymali od autorki autografy na zakupionym dla siebie tomiku poezji.
SPiRGB nie zapomniało również o najmłodszych mieszkańcach gminy. Atrakcją dla nich była – jedyna taka w Polsce – „dziecięca straż pożarna” wypożyczona z fundacji EDURO w Warszawie. Milusińscy w hełmach strażackich, dzwoniąc dzwonkiem strażackim jeździli alejkami parku PDPS–u pod opieką młodzieży OSP w Petrykozach. Frajdą była również możliwość oglądania i wsiadania do nowego wozu strażackiego, wystawionego przez OSP oraz zdjęcia robione w kaskach w małej i dużej straży pożarnej wspólnie ze strażakami.
Na stoisku podczas Dni Białaczowa można było kupić pocztówki, książki oraz porozmawiać z autorką i zakupić tomik poezji Katarzyny Baranowskiej wraz z autografem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (682) z dnia 6 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »