tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Ratownicy z liceum

 
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej to konieczność. Wiedzą o tym doskonale w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie działa jedyna w powiecie klasa realizująca innowację z zakresu ratownictwaZajęcia z pielęgniarką


Zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanej do tego celu sali ratownictwa medycznego. Pomieszczenie wyposażono we wszystkie najważniejsze pomoce dydaktyczne. Profesjonalne fantomy pomagają młodzieży poznawać funkcjonowanie organizmu człowieka oraz jego reakcje na urazy czy schorzenia. Pozwalają także ćwiczyć resuscytację oddechowo-krążeniową.
- Dzięki tym zajęciom uczniowie mogą doskonalić umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Wykształcenie prawidłowych postaw w sytuacjach wypadkowych oraz innych sytuacjach zagrożenia życia jest niezwykle ważne - przyznaje dyrektorka szkoły Monika Machula.
Pracownia została dodatkowo wyposażona w podstawowy sprzęt ratowniczy, między innymi w kołnierze ortopedyczne - niezwykle przydatne w sytuacjach wypadków drogowych, szyny Kramera służące do usztywniania złamanej kończyny, różnego rodzaju apteczki, plansze dydaktyczne, prezentacje multimedialne oraz filmy szkoleniowe, które w dużym stopniu wzbogacają i usprawniają zajęcia.
- Młodzież uczy się dokonywać pomiarów ciśnienia tętniczego - dodaje dyrektorka. - Z kolei naukę prawidłowego transportu rannego ułatwiają nosze, które także należą do wyposażenia pracowni.
W ramach stałej współpracy ze służbami ratowniczymi uczniowie klas ratowniczych uczestniczyli niedawno w spotkaniu z Edytą Kowalską. Pielęgniarka przeprowadziła pogadankę o medycznych aspektach udzielenia pierwszej pomocy i zaprezentowała technikę wykonania resuscytacji na najnowszym modelu do wykonywania podstawowych zabiegów ratowniczych. Podobne zajęcia będą się odbywać regularnie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »