tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Ratownicy w "ósemce"

 
Na zaproszenie nauczycielki wychowania przedszkolnego Kamili Michnickiej, 21 maja w Przedszkolu nr 8 gościli ratownik medyczny Marek Pic oraz kierowca karetki pogotowia Michał Kołodziejczyk

Dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca ratowników medycznych. Goście przypomnieli przedszkolakom numery telefonów ratunkowych oraz poinformowali ich, jakie dane należy przekazać przez telefon dyspozytorce. Wychowankowie przedszkola, pod kierunkiem ratownika medycznego, wykonywali sztuczne oddychanie na fantomie, mieli okazję zobaczyć jak prawidłowo zrobić opatrunek oraz jak postępować w razie złamań. Przedszkolaki obejrzały również sprzęt medyczny znajdujący się w karetce pogotowia oraz miały możliwość zasiąść za kierownicą tak ważnego dla życia człowieka samochodu.
Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie wychowanków przedszkola z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Zdobyta wiedza sprawiła, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Oby więcej takich spotkań!


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (777) z dnia 1 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »