tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Radzili przed Nowym Rokiem

 
W czwartek, 30 grudnia odbyła się II sesja Rady Gminy i Miasta nowej kadencji. Jej efektem są uchwały dotyczące m.in. wysokości poborów burmistrza i wygaśnięcia mandatu radnegoRadni byli jednomyślni


Podobnie jak w innych samorządach na terenie powiatu radni ustalili wynagrodzenie gospodarzowi gminy. W przypadku Drzewicy obyło się bez podwyżki. Rada przystała na propozycję Janusza Reszelewskiego, który poprosił, aby nie zwiększać mu poborów i ustaliła wynagrodzenie na dotychczasowym poziomie.
Burmistrz nadal będzie zarabiał 11.020 zł brutto, na co złożą się: wynagrodzenie zasadnicze – 5400 zł, dodatek funkcyjny – 1700 zł, 20–procentowy dodatek stażowy – 1080 zł i 40–procentowy dodatek specjalny liczony łącznie od wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 2840 zł.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Rada przyjęła uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnego w okręgu wyborczym nr 2 w związku ze śmiercią Andrzeja Dulnikiewicza. Uchwała została przesłana wojewodzie łódzkiemu i komisarzowi wyborczemu w Piotrkowie Trybunalskim, który może przystąpić do uruchomienia procedury wyborów uzupełniających.
Kolejne ważne uchwały dotyczyły udzielenia pomocy finansowej powiatowi. Chodziło oczywiście o remonty dróg powiatowych, które od kilku lat finansowane są po połowie przez starostwo i gminę.
Jeszcze z budżetu na 2010 rok gmina wyłożyła pieniądze na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy mostu na Drzewiczce w Radzicach Dużych. Wsparcie finansowe wyniesie maksymalnie 23.790 zł.
W tym roku będzie partycypować w kosztach opracowania projektów przebudowy dwóch dróg powiatowych – drogi przez Krzczonów i Jelnię od granicy z gminą Opoczno do Drzewicy oraz drogi z Idzikowic przez Brzuzę, Radzice Małe aż do Radzic Dużych. Na pierwszy projekt wyłoży nie więcej niż 50 tys. zł, na drugi maksymalnie 65 tys. zł.
Podczas sesji radni przyjęli jeszcze kilka uchwał, m.in. dokonali zmian w ubiegłorocznym budżecie gminy, ustalili terminarz wyborów sołtysów i rad sołeckich oraz zaopiniowali plan pracy komisji Rady na pierwsze półrocze 2011 r. Wszystkie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (704) z dnia 5 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »