tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Radzili i uchwalili

 
W poniedziałek, 28 czerwca odbyła się czterdziesta sesja Rady Gminy i Miasta obecnej kadencji. Jej efektem jest siedem uchwał. Wszystkie zostały przyjęte jednogłośnieTeraz przed radnymi wakacje


Pierwsza uchwała dotyczyła zmian w tegorocznym budżecie gminy. Zgodnie z zapisami dokumentu dochody zwiększyły się o prawie 1,7 mln zł do kwoty 27,4 mln zł, natomiast wydatki o 409 tys. zł. do wysokości 30,2 mln zł.
Radni przyjęli dwie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej zarządowi powiatu. Chodzi tu o inwestycje prowadzone na drogach powiatowych, współfinansowane po połowie ze środków powiatu i gminy.
Jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane dwa kolejne zadania – remont 600–metrowego odcinka w Świerczynie oraz modernizacja drogi w Radzicach Małych na odcinku od przejazdu kolejowego do skrzyżowania. Na ten cel gmina może wydać maksymalnie 250 tys. zł, a faktyczna wielkość pomocy będzie znana po przetargu.
Również w 2010 roku będą opracowane dokumentacje na przebudowę dwóch innych odcinków dróg powiatowych. Pierwszy to Drzewica–Krzczonów przez Jelnię, drugi Idzikowice– Radzice Małe połączony z drogą Radzice Małe–Radzice Duże. W ramach planowanej inwestycji ma być wyremontowany m.in. most na Drzewiczce. Na wykonanie dokumentacji samorząd gminy wyasygnował 150 tys. zł. Drugie tyle da inwestor, czyli powiat.
Rada zatwierdziła zmiany w Planie Rozwoju Lokalnego Gminy i Miasta Drzewica na lata 2009–2013. Do dokumentu wprowadziła nowe zadanie – budowę Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, co jest niezbędne przy procedurze ubiegania się o środki z Unii Europejskiej.
W ostatniej części bloku uchwał zajęto się dwiema skargami mieszkańców. Pierwszą złożyła rodzina, której przeszkadza zbyt głośna – jej zdaniem – muzyka dobiegająca z gminnego kąpieliska. Rada odrzuciła skargę już na kwietniowej sesji. W poniedziałek to stanowisko podtrzymała. Za bezzasadną uznała także skargę jednego z mieszkańców ulicy Kolejowej, który chciał wydzierżawić nieruchomość stanowiącą mienie komunalne, ale gmina nie wyraziła na to zgody.
Na zakończenie Rada zaopiniowała plany pracy komisji na drugie półrocze.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (677) z dnia 2 Lipca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »