tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Radzice w świątecznym klimacie

 
Świąteczny nastrój zapanował w Szkole Podstawowej w Radzicach już na początku grudnia. Cykl spotkań rozpoczęły mikołajki, następnie odbyło się zebranie opłatkowo?noworoczne, a zwieńczeniem grudniowych przedsięwzięć były jasełkaRadzickie jasełka wystawiane są co rokuTegoroczne mikołajki przebiegły pod hasłem ?Dnia dobroci?. Najmłodsi cieszyli się przede wszystkim ze spotkania z mikołajem i prezentów. Dużą atrakcją dla uczniów była również wizyta Haliny Miązek ? twórczyni ludowej z Werówki, która opowiedziała uczniom o dawnych zwyczajach i tradycjach świątecznych oraz zaprezentowała sposoby wykonania ozdób choinkowych. Dzieci miały też okazję do wykazania się swoimi zdolnościami artystycznymi podczas trwania szkolnego konkursu plastycznego ?Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa?.
Starsi uczniowie udali się do kina w Radomiu, natomiast pracownicy szkoły pojechali do Teatru Narodowego do Warszawy.
Z inicjatywy dyrektorki szkoły Doroty Królik oraz grona pedagogicznego placówki, pod koniec grudnia zorganizowano spotkanie opłatkowo?noworoczne, w którym udział wzięli emerytowani nauczyciele, kadra szkolna, pracownicy obsługi oraz przedstawiciele władz samorządowych.
Grudniowe inicjatywy w SP w Radzicach zakończyła inscenizacja jasełkowa w wykonaniu uczniów placówki, przygotowana pod okiem nauczycielek Barbary Rogulskiej i Maryli Barul. Podczas ostatniego spotkania dyrektorka szkoły złożyła wszystkim świąteczne życzenia.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (808) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »