tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Radziły "Pokolenia"

 
W poniedziałek, 9 stycznia odbyło się pierwsze tegoroczne posiedzenie zarządu stowarzyszenia "Pokolenia"

Głównym tematem zebrania było wyrażenie opinii dotyczących planowanej likwidacji Sądu Rejonowego oraz wyników przetargu na obsługę ratownictwa medycznego na terenie powiatu. W obu przypadkach zarząd stowarzyszenia wyraził głęboki sprzeciw, podejmując stosowne uchwały.
Jeśli chodzi o sąd, postanowiono wystosować prośbę do ministra sprawiedliwości o wycofanie się z planów likwidacji. ?Pokolenia? zwrócą się również do przewodniczącego Klubu Parlamentarnego SLD Leszka Millera, by ten złożył odpowiednio zredagowaną interpelację do marszałka Sejmu RP. Z kolei uchwała dotycząca sprzeciwu wobec rozstrzygnięcia przetargu na udzielanie świadczeń w zakresie ratownictwa medycznego zostanie przekazana marszałkowi i wojewodzie.
Zarząd przyjął również uchwałę w sprawie organizacji obchodów 10?lecia opoczyńskich ?Pokoleń?. ? W jubileuszowym roku 2012 chcemy mocno zaakcentować naszą działalność ? zarówno 26 maja podczas ogólnopolskiego spotkania członków stowarzyszenia w Warszawie, jak i na dorocznej imprezie w stanicy harcerskiej w Miedznej Murowanej. Na nasze spotkanie, które odbędzie się 8 września, już tradycyjnie zostaną zaproszone najwyższe władze stowarzyszenia, lokalne władze samorządowe oraz delegacje ?Pokoleń? z całej Polski ? mówi Kazimierz Bugaj, szef opoczyńskich struktur organizacji.
Na zakończenie członkowie zarządu zajęli się sprawą nieuchwalenia w pierwszym podejściu budżetu Opoczna na 2012 rok. Sytuację ocenili jako bardzo niepokojącą.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (757) z dnia 13 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »