tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Radość w parafii w Błogiem

 


2 sierpnia, w siedzibie arcybiskupów krakowskich, z rąk ks. kard. Stanisława Dziwisza, 54?osobowa delegacja parafii Błogie na czele z proboszczem, ks. kan. Marianem Strzałkowskim, wikarym Pawłem Kończykiem, wójtem gminy Mniszków Januszem Cisielskim i prezesem SAP Zbigniewem Gretką, odebrała relikwie błogosławionego Jana Pawała II. Podczas 40?minutowej audiencji, z ogromną ciekawością uczestniczący w delegacji wysłuchali wspomnień metropolity krakowskiego o Janie Pawle II.
Po otrzymaniu błogosławieństwa delegcja odwiedziła kaplicę przy ul. Franciszkańskiej 3, następnie udała się na mszę do sanktuarium Jana Pawała II na krakowskich tzw. Białych Morzach, gdzie podczas II wojny św. w kamieniołomach Solvay pracował młody Karol Wojtyła. Wierni przy nagrobnej płycie z grot watykańskich modlili się w intencji swojej parafii, diecezji radomskiej oraz ojczyzny.
W sobotę, 4 sierpnia w godzinach popołudniowych ks. bp Henryk Tomasik, ordynariusz radomski wprowadził relikwie krwi do kościoła parafialnego. Podczas homilii przypomniał wiernym pontyfikat Jana Pawała II, jego znaczenie dla Polski i całego świata oraz odczytał specjalne pismo, które nadesłał kard. Stanisław Dziwisz. Na zakończenie ordynariusz poświęcił odnowione ołtarze, odmówił z wiernymi litanię do błogosławionego Jana Pawła II i udzielił błogosławieństwa pasterskiego relikwiami. W każdy pierwszy czwartek miesiąca będzie odbywało się nabożeństwo do błogosławionego Jana Pawła II i zanoszona będzie modlitwa o jego rychłą kanonizację.Z wizytą u kardynała Dziwisza (foto: Tadeusz Warczak)Relikwie niosą strażacy z OSP (foto: Tadeusz Warczak)


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (787) z dnia 10 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »