tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 RCK zaprasza na eliminacje

 


W czwartek, 16 kwietnia w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury odbędą się regionalne eliminacje XII Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem "Kocham moją ojczyznę". Ten etap organizują RCK oraz parafialny oddział Akcji Katolickiej w Drzewicy. Początek ? godz. 10.00. Wstęp wolny.
W konkursie mogą uczestniczyć dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, wychowankowie placówek oświatowo?wychowawczych oraz grupy parafialne. Zgłoszenia przyjmowane są w RCK. Termin upływa 10 kwietnia.
Zwycięzcy eliminacji awansują do etapu diecezjalnego, który odbędzie się 29 kwietnia w Starachowickim Centrum Kultury. Z kolei laureaci diecezjalni uzyskają kwalifikacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Krakowie.
Dodajmy, że podczas drzewickich eliminacji zostanie przeprowadzone podsumowanie konkursu plastycznego pt. "Najpiękniejsza karta wielkanocna". Inicjatywa była skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat.
Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe. Nagrodzeni zostaną uczestnicy, którzy zajmą pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: 7?12 i 13?17 lat. Zgodnie z regulaminem, jury ma prawo do przyznania dodatkowych wyróżnień.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (925) z dnia 10 Kwietnia 2015r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »