tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Pyszne podsumowanie

 
Tak się złożyło, że koniec karnawału staje się okresem podsumowań dorobku społeczności lokalnych, podziękowań najbardziej zasłużonym oraz informowania o zamiarach na nadchodzący okres. Tak było podczas niedawnych Kusoków 2012 w gminie Opoczno, tak było podczas tłustoczwartkowego spotkania władz gminy Sławno z aktywem KGW i współpracującymi organizacjami i samorządowcami

Duża sala strażnicy OSP w Sławnie była pełna. Wójt Tadeusz Wojciechowski i szefowa struktur gminnych KGW Marianna Śmiechowska przywitali gości w tym wicemarszałka województwa łódzkiego Artura Bagieńskiego, władze powiatowe, szefów powiatowych firm i instytucji, przedstawicieli biznesu. Wójt wykorzystał okazję i zaprezentował dorobek gminy na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Mówił o dobrze funkcjonującej oświacie, o promocji i trosce o utrwalenie folkloru ludowego, o pielęgnowaniu tradycji, o budowie nowych i remoncie istniejących domów ludowych. Sporo uwag poświęcił rozbudowie infrastruktury drogowej, w dużej mierze realizowanej przy wykorzystaniu funduszy unijnych. Nie bez znaczenia jest włączenie około 20 ha do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co pozwoliło na rozbudowę istniejących i budowę nowych zakładów pracy. W latach 2007?2013, a więc w pierwszym okresie budżetowym z udziałem Polski w Unii Europejskiej gmina wydała na inwestycje prawie 63 mln złotych, w tym ponad 36 mln środków unijnych, ponad 8,5 mln zł uzyskanych z WFOŚiGW i blisko 18 mln ze środków własnych. Możliwe to było do osiągnięcia tylko dzięki dobrze przygotowywanym wnioskom unijnym oraz dobrej współpracy z władzami wojewódzkimi, zarówno samorządowymi jak i Urzędu Wojewódzkiego. To w dużej mierze dzięki funduszom unijnym zmodernizowano stację redukcyjną gazu w Grążowicach, przystąpiono do realizacji stacji transformatorowej GPZ w Owadowie. Obie te inwestycje pomogą w ściągnięciu ewentualnych inwestorów. Wójt po raz kolejny podziękował wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do tych osiągnięć.
Po tej, nazwijmy ją, części oficjalnej, pełnię władzy przejęła przewodnicząca gminnych struktur OSP Marinnaa Śmiechowska, która, jak zwykle, ze swadą, humorem, czasami rubasznym, mówiąc gwarą opoczyńską, poprowadziła dalszą część spotkania. Poszczególne koła przygotowały krótkie programy artystyczne, typowe dla tłustego czwartku, z przebierańcami, uszczypliwymi przyśpiewkami. Panie z zespołu ?Na każdą nutę? z kół gospodyń w Grążowicach i w Prymusowej Woli, wszystkie w jednakowychkreacjach, przygotowane przez dra Jana Łuczkwskiego zaprezentowały kilka piosenek, podtrzymywane na duchu przez dyrygującego w sposób dość niekonwencjonalny i kibicującego paniom byłego dyrektora Muzeum. Panie z kabaretu w Zachorzowie zademonstrowały skecz ?Podanie do wójta?, reprezentantka Psar ? Dąbrowy brawurowo udowodniła tekstem Kofty, że ?Śpiewać każdy może?.
A to przecież nie wszystkie z występujących pań. Jeśli do tego dodamy kapelę Edwarda Rogowskiego, z zacięciem wykonującą tanga i walczyki, to będzie prawie pełny obraz wieczoru. Prawie, bo gonieni innymi sprawami wcześniej musieliśmy opuścić strażnicę, w której zabawa wyraźnie się rozkręcała.


Brawurowy dowód, że ?Śpiewać każdy może?

Niekonwencjonalne dyrygowanie

Goście dopisalipe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (763) z dnia 24 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »