tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Puszkiniana

 


26 marca w Warszawie, w siedzibie Stowarzyszenia Współpracy Polska ? Wschód, po raz 27 odbył się konkurs recytatorski ?Puszkiniana?. Jest to ogólnopolski konkurs recytacji poezji i prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza, mający na celu upowszechnienie wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej twórczości tych wieszczów. Zgodnie z regulaminem konkursu, uczniowie przygotowują po jednym utworze Puszkina i Mickiewicza, obydwa w języku rosyjskim.
W tym roku uczestniczyły w nim uczennice ZSS nr 1: Weronika Al Khouri z klasy Ic LO i Daria Kowalska z klasy Ic gimnazjum. Weronika recytowała fragment Eugeniusza Oniegina oraz ?Panią Twardowską?, natomiast Daria ? bajkę ?Lis i kozioł? oraz fragment bajki ?O rybaku i rybce?.
Po przesłuchaniach finałowych jury wyłoniło 20 finalistów, a następnie laureatów konkursu. Choć poziom artystyczny i językowy konkursu był bardzo wysoki (znaczną część uczestników stanowili uczniowie liceów dwujęzycznych i młodzież z Polski wschodniej, dziewczyny spisały się znakomicie: Daria Kowalska zajęła siódme a Weronika dziewiąte miejsce w kraju. Nauczycielki języka rosyjskiego: Edyta Trębarczyk?Kowalska i Larysa Radzewicz serdecznie gratulują swoim podopiecznym sukcesu, wytrwałości w dążeniu do celu oraz niebywałego talentu.
Na uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród uczennice zostały zaproszone, wraz z opiekunkami, 4 czerwca do Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (772) z dnia 27 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »