Puchary dla najlepszych tenisistów

Sekcja Tenisa Stołowego Emerytów i Rencistów w Opocznie podsumowała sezon 2012

W sobotę, 2 marca w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 dokonano podsumowania działalności Sekcji Tenisa Stołowego Emerytów i Rencistów w 2012 roku. Gości i sponsorów powitali prezes sekcji Jerzy Wiśniewski oraz członek zarządu Karol Tyka. Sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności przedstawił wiceprezes Grzegorz Adamczyk.
Zawodnicy opoczyńskiej sekcji trenują i rozgrywają turnieje w każdą środę w hali ZSS nr 3. W ubiegłym roku zorganizowali i uczestniczyli w wielu imprezach sportowych. Były to:
* turniej z okazji wyzwolenia Opoczna (styczeń)
* turniej o puchar dyrektora Zespołu Szkół Prywatnych Dariusza Kosno (marzec)
* turniej o puchar posła Artura Ostrowskiego (kwiecień)
* turniej im. Mieczysława Barańskiego (maj)
* turniej z okazji Dnia Dziecka dla uczniów ZSS nr 3 (czerwiec)

Dwie drużyny złożone z tenisistów sekcji wzięły udział w drużynowych mistrzostwach Opoczna. Pierwszy zespół pod nazwą Wełnotex zajął pierwsze miejsce. Na czwartej pozycji rywalizację zakończyła druga drużyna pod nazwą PKS Opoczno.
W okresie sprawozdawczym rozegrano pięć spotkań towarzyskich ? po dwa z tenisistami z Kielc i Tomaszowa Mazowieckiego oraz jedno spotkanie z drużyną z Przygłowa.
27 lutego rozegrano pierwszy tegoroczny turniej o puchar właściciela Ceramiki Paradyż, Stanisława Tępińskiego. Po wyrównanej rywalizacji kolejność była następująca: 1. Leszek Marszałek, 2. Roman Żurawski, 3. Tadeusz Kałwiński, 4. Janusz Miśkiewicz, 5. Jerzy Wiśniewski, 6. Andrzej Nowak.
Po przedstawieniu sprawozdania przystąpiono do części sportowej. Rozegrano turniej tenisa stołowego sponsorów sekcji.
Zwycięzcą został Marcin Adamczyk. Drugie miejsce wywalczył Sławomir Tyka. Na trzeciej pozycji uplasował się Andrzej Kopania ? przewodniczący Rady Powiatu. Czwartą lokatę zajął Sławomir Kolibabski. Na miejscu piątym został sklasyfikowany starosta Marek Ksyta. Na szóstej pozycji uplasował się Zbigniew Jurowski.
Oprócz uroczystego podsumowania turnieju sposorów odbyła się dekoracja najlepszych zawodników imprezy z 27 lutego. Czołowi tenisiści otrzymali puchary właściciela Ceramiki Paradyż.
Po rywalizacji sportowej tenisiści i goście spotkali się przy wspólnym obiedzie. Długo dyskutowano o tenisie i sporcie, snując plany na najbliższe miesiące.
Za naszym pośrednictwem zarząd Sekcji Tenisa Stołowego Emerytów i Rencistów dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji spotkania i stale wspierają działalność sekcji.