tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Psy trafiły do schroniska

 
Na zlecenie Urzędu Gminy i Miasta odbyła się akcja wyłapywania bezpańskich psów. Po raz pierwszy na tak dużą skalęAkcja na osiedlu Bolesława Chrobrego


Akcję przeprowadzili pracownicy ?Hotelu dla zwierząt i ptactwa domowego? w Łodzi, współpracując z gminnymi urzędnikami oraz inspektorami ds. opieki nad zwierzętami ?Animals?. W ciągu kilku dni złapano czternaście psów, które trafiły do łódzkiego schroniska.
Jak nas poinformowano w UGiM, koszty przedsięwzięcia pokrywa budżet gminy. Odpłatność za odłowienie jednego psa wynosi 175 zł plus VAT, natomiast za każdego następnego, złapanego tego samego dnia, 25 zł plus VAT.
Obecnie w schronisku w Łodzi przebywa już siedemnaście czworonogów z terenu gminy i miasta Drzewica. Wcześniej trafiły tam cztery psy, jeden znalazł nowego pana.
Pobyt w hotelu dla zwierząt również opłaca gmina. Dzienne utrzymanie jednego psa wiąże się z wydatkiem w wysokości 7,38 zł, co średnio daje 221 zł na miesiąc. Mnożąc to przez aktualną liczbą zwierzaków, wychodzi 3763,80 zł miesięcznie. Na rok gmina musi więc wydać ponad 45 tys. zł. Jeżeli do Łodzi trafią kolejne czworonogi z Drzewicy i okolic, a takie są potrzeby, koszty staną się jeszcze większe.
Tyle suchych informacji. Do tematu na pewno wrócimy, a problem bezpańskich psów będzie jednym z tematów najbliższej sesji Rady Gminy i Miasta.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (815) z dnia 22 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »