tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Psi pokaz w „trójce”

 

W środę, 28 października w Zespole Szkół Samorządowych nr 3 miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Z inicjatywy wychowawczyni klasy Ib Julity Plaskoty oraz Marty Korban odbył się pokaz tresury owczarków niemieckich - Sira i Rocky’ego.
Podczas prezentacji zorganizowanej na boisku szkolnym co chwila słychać było brawa. Największe wrażenie zrobił na dzieciach Sir, który bronił właściciela przed napastnikiem, dając świadectwo odwagi godnej rasy, którą reprezentuje.
Później uczniowie zaprosili właścicieli psów - oczywiście z podopiecznymi - do klasy. Tam miała miejsce teoretyczna część spotkania - prelekcja na temat bezpieczeństwa. Mirosław Świątek - sierżant rezerwy, który był treserem psów policyjnych, wyjaśnił dzieciom, jak należy zachować się w przypadku zaatakowania przez psa, jakie powinny być prawidłowe odruchy, jakich gestów nie należy wykonywać i co należy zrobić w razie uszczerbku na zdrowiu po spotkaniu z groźnym czworonogiem. Po krótkim wykładzie goście ponownie odpowiadali na liczne pytania dzieci, powiększając w ten sposób zasób ich wiedzy.
Na zakończenie spotkania uczniowie usłyszeli piękny wiersz autorstwa Mirosława Świątka o wierności i bezgranicznej miłości psa do swojego opiekuna. Na pożegnanie dzieci wręczyły treserowi oraz Sirowi i Rocky’emu upominki, których fundatorem była Marta Korban.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (644) z dnia 13 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »