Przyznali walkowery

Piłka nożna

Wydział Gier Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim zweryfikował kolejne spotkania w piotrkowskiej klasie okręgowej oraz klasie B. Walkowerem (drugim już) ukarana została drużyna Zjednoczonych Bełchatów. Walkowerami zweryfikowano także trzy mecze z udziałem IKS Inowłódz.
Zjednoczeni, którzy wygrali w Sulejowie z miejscowym Skalnikiem 5:0 (mecz klasy okręgowej z 9 kwietnia), stracili trzy punkty. Spotkanie zweryfikowane zostało jako walkower 3:0 dla Skalnika.
W drużynie Zjednoczonych wystąpił bowiem zawodnik, który w meczu juniorów starszych 9 kwietnia o godz. 11.00 rozegrał więcej niż połowę czasu gry – 70 minut, a następnie w meczu okręgówki seniorów o godz. 16.00 wszedł w 85 minucie.
Natomiast w IKS–ie Inowłódz (grupa I – klasa B) występował nie potwierdzony do gry piłkarz. W związku z tym zweryfikowano trzy mecze (dwa z udziałem drużyn z naszego powiatu):
IKS Inowłódz – Tęcza Janków (na boisku 2:1) – walkower 3:0 dla Tęczy
Blask Bielowice – IKS Inowłódz (na boisku 0:4) – walkower 3:0 dla Blasku
Olimpia Wola Załężna – IKS Inowłódz (na boisku 2:1) – walkower 3:0 dla Olimpii

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (720) z dnia 29 Kwietnia 2011r.