Przywieźli złoto i srebro

Juniorzy z LKK Drzewica na podium w Bośni i Hercegowinie

Od lewej Michał Madzio, Bartosz Dębowski i Adrian Wlazło

Od 14 do 17 lipca na torze w Banja Luce rozgrywano mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców do 23 lat w slalomie kajakowym, w których pllska reprezentacja liczyła łącznie 28 zawodników. W jej składzie było trzech juniorów z Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica ? kajakarz Bartosz Dębowski oraz Michał Madzio i Adrian Wlazło, którzy pływają w dwójce kanadyjce.
Drzewiczanie spisali się doskonale i przywieźli z Bośni i Hercegowiny dwa medale, które wywalczyli w konkurencjach zespołowych. Michał Madzio i Adrian Wlazło zdobyli złoto w drużynie C?2x3 wspólnie z Filipem Brzezińskim i Andrzejem Brzezińskim z AZS AWF Kraków oraz Michałem Wierciochem i Grzegorzem Majerczakiem (Pieniny Szczawnica). W finałowym przejeździe Polacy wprost zdeklasowali rywali pokonując drugą drużynę ? Wielką Brytanię ? o ponad 14 sekund.
Bartosz Dębowski może się pochwalić srebrnym medalem zdobytym w konkurencji K?1x3, który wywalczył razem z Maciejem Okręglakiem ze Startu Nowy Sącz i Erykiem Lejmelem z KKK Kraków. W finale Polska drużyna uległa tylko Słoweńcom. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Niemcy.
W konkurencjach indywidualnych nasi górale również zanotowali dobre wyniki. Bartosz Dębowski wszedł do półfinału, w którym zajął szesnastą pozycję, natomiast osada C?2 wywalczyła ostatecznie jedenaste miejsce.
A już w najbliższy weekend medaliści mistrzostw Europy i ich klubowi koledzy będą pływać na drzewickim torze w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ?Mazowsze 2011?, Mistrzostw Polski Juniorów w slalomie kajakowym, VI Memoriale Roberta Korzeniewskiego oraz III Rzucie Pucharu Polski i Ligi Młodzików 2011.

Przypominamy program regat

Piątek, 22 lipca
10.00 ? VI Memoriał Roberta Korzeniewskiego, III rzut Pucharu Polski i Ligi Młodzików ? start w konkurencjach C?1m, K?1k, C?2m, K?1m