tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Przykład integracji i tolerancji

 
Integracja osób niepełnosprawnych z młodzieżą szkolnąUczestnicy integracyjnej imprezy na orlikuW czwartek, 6 czerwca na drzewickim orliku odbyły się VI Integracyjne Zawody Sportowe z udziałem uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej. Inicjatywa jest przykładem tolerancji, współpracy oraz integracji osób niepełnosprawnych z młodzieżą licealną. Co ważne, już na stałe wpisała się w życie obu placówek.
Jak zawsze, turniej rozpoczął się wspólną rozgrzewką. Zadanie każdego z uczestników polegało na wykonaniu wymyślonych przez siebie ćwiczeń.
Kiedy mięśnie były należycie rozgrzane i rozciągnięte, przystąpiono do konkurencji sportowo?rekreacyjnych. Specjalnie na tę okazję przygotowali je prowadzący zawody nauczyciele wf., Piotr Podogrocki i Grzegorz Januszewski. Zintegrowane grupy WTZ i ZSP miały mnóstwo radości z rywalizacji. Wiele emocji przyniósł również mecz piłki nożnej.
Turniej zakończył się uroczystym podsumowaniem. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział oraz słodką nagrodę. Wszyscy wyrazili nadzieję na kolejne spotkanie za rok.
? Impreza była udana pod każdym względem. Rywalizacja, ale również współpraca osób niepełnosprawnych z pełnosprawną młodzieżą, pokazała, że wcale nie różnimy się od siebie. Uczniowie pokazali, że rośnie pokolenie ludzi tolerancyjnych i nie pozbawionych wrażliwości ? ocenili podopieczni i pracownicy WTZ, dziękując za coroczny udział w spotkaniach na orliku.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (831) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »