tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Przyjęto więcej przedszkolaków

 
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Przedszkolu nr 4 i Przedszkolu nr 8 powstały dwa nowe oddziały. Nowe miejsca pozwoliły przyjąć ponad 50 dzieciaków więcej

O braku miejsc w opoczyńskich przedszkolach pisaliśmy już wiele razy. Po zakończeniu naboru według szacunków Urzędu Miejskiego w placówkach zabrakło miejsc dla 120 maluchów. Pomysłów na rozwiązanie problemu było wiele. Jednym z nich było przeniesienie dwóch oddziałów dzieci sześcioletnich do szkół podstawowych nr 1 i 3. Na taki manewr nie zgodzili się jednak rodzice, o czym pisaliśmy w końcu czerwca. Organ prowadzący znalazł więc inne wyjście z sytuacji – w przedszkolach nr 4 i nr 8 utworzono nowe oddziały.
W „czwórce” do nowej grupy przyjęto 22 cztero– i pięciolatków. Tym samym znalazło się tu miejsce dla wszystkich osób z listy rezerwowej (z wyjątkiem tych, których rodzice zainteresowani byli wyłącznie 5–godzinnym wymiarem zajęć). Pozostały tu nawet trzy wolne miejsca. Nowy oddział zajął salę do zajęć ruchowych, którą doposażono w niezbędny sprzęt. W placówce uczy się teraz ponad 130 osób.
Z kolei w „ósemce” powstał oddział dla dzieci 3–letnich, których przyjęto 30. Na ten cel, dzięki wysokiej dotacji przyznanej przez burmistrza, zaadaptowano salę gimnastyczną. Przeprowadzono w niej, a także w pobliskiej łazience, gruntowny remont. Nową salę wyposażono też w meble i zabawki. Przyjęcie 30 dzieciaków pozwoliło rozładować listę rezerwową w tej placówce. Obecnie uczy się tu ponad 180 maluchów.
Póki co trudno oszacować, dla ilu dzieci zabrakło miejsc w przedszkolach. Liczba przedszkolaków w poszczególnych placówkach wciąż bowiem się waha – niektórzy rezygnują z miejsca (bo np. dziecko nie chce chodzić bądź zajęła się nim babcia), a na ich miejsce przyjmowane są inne osoby. Część rodziców dzieci przyjętych do tej pory nie zgłosiła się do przedszkola, bo np. zostali przyjęci do innej placówki. Utworzenie nowych oddziałów z pewnością jednak bardzo pomogło.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (687) z dnia 10 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »