tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 Przyjemne z pożytecznym

 

Uroczyste pasowanie na czytelnika klas pierwszych w połączeniu ze świętem babci i dziadka w Szkole Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie stało się już tradycją. Na tegorocznym spotkaniu, 3 lutego w placówce gościli babcie i dziadków, którzy przyjechali z miejscowości oddalonych nawet o kilkanaście kilometrów.

Dyrektor szkoły, Maria Grzybowska podziękowała za liczne przybycie i złożyła solenizantom szczere życzenia. Tę miłą, niecodzienną uroczystość integracyjną, przygotowaną pod kierunkiem bibliotekarki Emilii Zelgi rozpoczął występ uczniów z koła bibliotecznego pt. „W świecie baśni”. Punktem kulminacyjnym było złożenie uroczystego przyrzeczenia książce i pasowanie na czytelników, po czym pierwszoklasiści obdarowani zostali kolorowymi zakładkami oraz pamiątkowymi książeczkami wręczonymi przez panią dyrektor.
W dalszej części spotkania dzieci przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: Elżbiety Białeckiej i Urszuli Roszkowskiej–Piekielnik recytowały okolicznościowe wierszyki i śpiewały piosenki, a następnie wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane kwiaty.
Miła, rodzinna atmosfera panowała również podczas słodkiego poczęstunku. Babcie i dziadkowie zostali ugoszczeni herbatą i ciastami przygotowanymi przez rodziców. Podczas poczęstunku uczniowie z zespołu folklorystycznego „Żarnowianie”, prowadzonego przez Emilię Zelgę włączyli dziadków do wspólnej „Zabawy z kataryniarzem” i śpiewania piosenek z ich młodzieńczych lat. Spotkanie kilku pokoleń było okazją do wspólnych rozmów i wspomnień. Nie dziwi więc fakt, że babcie i dziadkowie z łezką w oku dziękowali za pamięć o ich święcie i jak co roku czuli się bardzo usatysfakcjonowani.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (710) z dnia 18 Lutego 2011r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »